VI Niedziela zwykła

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za składkę remontowo budowlaną. Razem ze składką ze święta Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy 5.011 pln.
 2. W piątek zakończyliśmy Msze św. tzw. kolędowe, w czasie których prosiliśmy Dobrego Boga, aby wszystkim Parafianom obficie błogosławił i udzielał wszelkich łask w tym roku a zwłaszcza uwolnił od epidemii koronawirusa. Przy tej okazji pragniemy też podziękować tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Łącznie zebraliśmy 18.125 pln.. Z tej sumy zapłaciliśmy rachunek za ogrzewanie kościoła w wysokości przeszło 8.500 pln..
 3. Prosimy dzieci, które wcześniej przyniosły wyklejone plansze z rorat, aby dzisiaj przyszły po Mszy św. do zakrystii i odebrały nagrody.
 4. Dzisiaj, we wspomnienie św. Walentego, kończy się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. W związku z tym serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30, w czasie której będziemy się modlić w intencji małżeństw naszej parafii i naszego miasta.
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Ma być to dla nas czas szczególnej pracy duchowej, na którą składa się post, modlitwa i jałmużna. W Środę Popielcową, która rozpoczyna ten święty czas pracy nad sobą, Msze św. będą o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
 6. W środę, po wieczornej Mszy św., biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. Od środy popielcowej, na stoliku pod chórem, będą wyłożone koperty przeznaczone na tradycyjną tzw. daninę diecezjalną. Zebrane pieniądze w całości przekażemy na pokrycie naszych zobowiązań na różne cele kościelne. W sumie przeszło 30 tys. pln.. Bóg zapłać.
 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 17.30. Dzieci, które będą brały udział w nabożeństwie prosimy, aby na kartce formatu A4 namalowały dowolną stację drogi krzyżowej z postanowieniem wielkopostnym i przyniosły w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00. Kartki będą brały udział w losowaniu nagród.
  Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.15. Serdecznie zapraszamy.
 9. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, nasze rodziny, Gości i mieszkańców naszej parafii polećmy teraz naszej Matce –  Pod Twoją obronę…
 10. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Jan Maczyński.  Polećmy Go i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny  odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.