VII Niedziela Zwykła

 1. Pragniemy poinformować, że tym tygodniu zakupiliśmy mikrofony i nowy wzmacniacz do nagłośnienia bezprzewodowego. Koszt 9.500 zł.
 2. Gościmy w naszej parafii Ewangelizatora, autora poczytnych książek p. Arkadiusza Łodziewskiego, który na każdej Mszy dzieli się świadectwem wiary. Po Mszy św. o godz. 16.00, nasz Gość, poprowadzi wieczór uwielbienia, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, to początek tworzenia się wspólnoty Odnowy w Duchu Św..
 3. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność dla osób, które otrzymały skierowanie z MOPS-u. We wtorek (godz. 13.00-16.00 nazwiska od A do K włącznie) i czwartek (godz. 12.00-16.00 nazwiska od L do Z).
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Ma być to dla nas czas szczególnej pracy duchowej, na którą składa się post, modlitwa i jałmużna. Mszę św. w Środę Popielcową o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły.
 5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywać się będą: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17.00; dla młodzieży i dorosłych po Mszy wieczornej, czyli ok. godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15. Przypominamy, że udział w zabawach w czasie wielkopostnym jest zakazany, a złamanie tego zakazu skutkuje grzechem ciężkim. Dzieci, które będą brały udział w Drodze Krzyżowej otrzymają plansze i naklejki, natomiast dorośli dzisiaj po Mszy św. mogą za dobrowolną ofiarą wziąć wielkopostne zdrapki, które na każdy dzień wyznaczają jedno konkretne zadanie przygotowujące nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. Za tydzień składka remontowo-budowlana.
 7. W środę, po wieczornej Mszy św., biuro parafialne nie będzie czynne.
 8. W tygodniu we wtorku, czwartek, piątek i sobotę o godz. 8.00 mamy wolne intencje mszalne.
 9. Wzorem ubiegłych lat, pragniemy także w tym roku zorganizować Misterium Męki Pańskiej. Dlatego wszystkie osoby chcące w jakikolwiek sposób włączyć się w to dzieło zapraszamy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.
 10. Od Środy popielcowej na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na tradycyjną ofiarę daniny diecezjalnej. Zebrane ofiary w całości przekażemy na pokrycie naszych zobowiązań na różne instytucje kościelne. Bóg zapłać.
 11. Pragniemy zorganizować wyjazd dla dzieci w wieku 10-12 lat do Gniezna na jednodniowe rekolekcje „Oaza modlitwy”. Wyjazd odbędzie się 7 marca. Mamy nadzieję, że będzie to początek Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii. Bliższe informacje w zakrystii.
 12. Zapraszamy do udziału w weekendzie dla małżeństw i par w związkach bez przeszkód w zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego w dniach od 6 do 8 marca w Centrum Edukacyjno Formacyjnym w Gnieźnie. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacyjne znajdują się na stronie internetowej: www.spotkaniamalzeńskie.pl oraz na wywieszonym plakacie i ulotkach.
 13. Dnia 1 marca, w niedzielę, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Bartosz , ze Zgromadzenia Księży Salezjanów z Piły. Po Mszy św. ok. 14.00 na cmentarzy w kąciku katyńskim zostaną złożone wiązanki kwiatów
 14. W minionym tygodniu, odeszli do Pana: śp. Zbigniew Przybył oraz śp. Łucja Skarżyńska. Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 15. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych i wszystkich Parafian oraz Gości, aby prawdziwe szczęście znaleźli  w Panu Bogu – „Pod Twoją obronę…”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.