VII Niedziela zwykła

 1. Na początku pragniemy podać do wiadomości, że na ogrzewanie kościoła za miesiąc styczeń zapłaciliśmy 9 910 złotych. Przy tej okazji po raz kolejny dziękujemy za Waszą ofiarność.
 2. Komunikat dotyczący zbiórki pieniędzy na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.
 3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy, dzieci które wykleiły plansze z rorat, otrzymają nagrody.
 4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 16.00 i 17.30. Tego dnia obowiązuje wszystkich między 18 i 60 rokiem życia post ścisły.
 5. Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci będzie o godz. 17.00. Dzieci po nabożeństwie otrzymają plansze i obrazki do wyklejenia. Tematem będą słowa „Jezus umarł za nas i zmartwychwstał”.
  Nabożeństwo dla pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej będzie po Mszy św. o godz. 17.30.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.00. Kazanie pasyjne wygłosi ksiądz Mateusz Rosiński, wikariusz z parafii św. Wojciecha z Margonina.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Katechezy będą w salce pod kościołem.      
 8. Przypominamy, że na wschodzie Ukrainy kurczą sie zapasy żywności dla żołnierzy i ludności cywilnej, która mieszka w piwnicach i ruinach. W związku z tym, od poniedziałku 13 lutego, wystawiony zostanie kosz na żywność. Może to być mąka, kasza, ryż, makaron i inne suche produkty żywnościowe. Fundacja Espa ma transport, który dowozi produkty żywnościowe dla mieszkańców Ukrainy. Żywność będziemy zbierać do niedzieli 12 marca. Z góry wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy .      
 9. Parafia św. Floriana organizuje 2 – dniową pielgrzymkę dekanalną na Jasną Górę. Wyjazd 5 marca o godz. 13.00 spod kościoła św. Floriana. Zapisy w biurze parafialnym, parafii św. Floriana. Koszt 180 złotych.
 10. W terminie 27/28 kwietnia organizujemy pielgrzymko-wycieczkę śladami błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Koszt 660 złotych z całym pakietem opłat. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 11. Zbliża się powoli czas rozliczeń podatkowych, dlatego prosimy o przekazanie 1,5 % z podatku na PZC, działający w naszej parafii. W ubiegłym roku, wtedy z 1 % podatku, zostało przekazane ok. 1000 złotych, które zostały przeznaczone na prezenty dla dzieci z okazji św. Mikołaja, jak również na paczki żywnościowe i pomoc materialną dla chorych i samotnych seniorów.
  Kartki z numerem KRS są wyłożone na stoliku. Z góry bardzo dziękujemy. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii i biura parafialnego.
 12. Za tydzień w sobotę (25.02.) biuro parafialne będzie nieczynne.
 13. Na koniec  pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji nas tutaj zgromadzonych, małżeństw i rodzin, o pokój na świecie, dobre przeżycie ostatnich dni karnawału a potem Wielkiego Postu – „Pod Twoja obronę (..).
 14. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Ryszard Kowalczyk i Zenon Małysek. Tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszej parafii, polećmy Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…)”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.