VIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj, jak słyszeliśmy, rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 16.00 i 17.30. Tego dnia obowiązuje wszystkich między 18. a 60. rokiem życia post ścisły.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym w piątek, zapraszamy o godz. 16.00 do sakramentu pokuty. Co 20 minut będzie komunia święta. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 16.00 do 17.00.
 4. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 będzie modlitwa różańcowa. Po odmówieniu modlitwy różańcowej będzie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i całego świata. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O godz. 14.30 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w czasie którego będziemy prosić Pana Boga o pokój za naszą wschodnią granicą i na całym świecie.
 5. W sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedzimy Chorych i Starszych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.00 a dla pozostałych członków naszej parafii po Mszy św. o godz. 17.30.
 7. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym będzie w niedzielę o godz. 15.00. Kazania pasyjne wygłosi ksiądz Michał Owczarczak, wikariusz z parafii św. Andrzeja w Budzyniu.
 8. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Narzeczonych, którzy pragną wziąć udział, prosimy zapisać się na stronę internetową narzeczeni.archidiecezja.pl
 9. Dnia 12 marca w naszej parafii odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Serdecznie zapraszamy małżeństwa, które mają pragnienie pogłębienia relacji z Panem Bogiem. Będzie wspólna Msza św., konferencja i agapa. Początek o godz. 15.00 w kaplicy.
 10. Zapraszamy chętną młodzież, na spotkanie tworzącej się w naszej parafii wspólnoty Oazy Młodzieżowej. Spotkanie rozpoczniemy w piątek Mszą Świętą o godz. 17.30, a następnie część formacyjna.
 11. Osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, informujemy, że przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu rozpocznie się w Gnieźnie, w niedzielę 6 marca 2022 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w Katedrze (zachęcamy do uczestnictwa). Spotkania dla kandydatów odbywać się będą przez sześć kolejnych niedziel (do 10 kwietnia włącznie).W katechezach mogą uczestniczyć osoby spełniające poniższe kryteria:
  – ukończyły 21 rok życia 
  – otrzymały sakrament chrztu św. /świadectwo chrztu prosimy przynieść na drugie spotkanie/
  – przystąpiły już do sakramentu I Komunii św. i sakramentu pokuty
  Osoby chętne do wzięcia udziału w katechezie prosimy o dokonanie zgłoszenia przez formularz dostępny pod poniższym linkiem: https://forms.gle/9pPfLRNSq4M8iHJz6
 12. W terminie od 17 do 22 lipca organizujemy wycieczko-pielgrzymkę w Góry Sowie i Stołowe. Koszt ze względu na inflację 1 780 złotych. Przedpłata 500 złotych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 13. Składka za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
 14. Na koniec pomódlmy się w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uzależnionych od alkoholu i o pokój na świecie – „Pod Twoją obronę (…).
 15. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Bernard Szumiński, Jan Kaczmarek i Michał Wysocki . Polećmy Ich i naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…).          
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.