Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dzisiaj, jak już wcześniej podaliśmy w ogłoszeniach parafialnych, gościmy w naszej parafii Siostry Serafitki wraz z podopiecznymi świetlicy środowiskowej „Promyk Dobra”. Podczas każdej Mszy św. będą prosić o wsparcie finansowe, aby móc zorganizować wyjazd wakacyjny.
 2. Do tej pory z daniny diecezjalnej zebraliśmy 23 150 złotych. Mając to na uwadze bardzo dziękujemy Tym wszystkim, którzy nas wsparli finansowo.
  Przy tej okazji pragniemy podać do wiadomości, że na wszystkie instytucje kościelne wpłaciliśmy 43 316 złotych.
 3. Przypominamy i serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które będzie od poniedziałku do czwartku, po Mszy św. o godz. 17.30, w piątek o godz. 17.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o 15.30.
 4. Prosimy dzieci, które przyniosły wyklejone plansze z drogi krzyżowej, aby po Mszy św. odebrały nagrody.
 5. W środę przypada Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia przypada odpust w Szamocinie.
 6. Również w środę o 18.40 odbędzie się zbiórka dla ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do ich grona.
 7. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, na odpust parafialny ku czci naszej Patronki NMP w znaku Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza św. odpustowa będzie 31 maja w środę o godz. 17.30. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Ksiądz prof. Bogdan Czyżewski, infułat Kapituły Katedralnej w Gnieźnie. W czasie Mszy św. młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania.
  Niech nasz udział będzie wyrazem wdzięczności za wyproszone nam łaski i za czas nawiedzenia naszej parafii.
 8. Spotkania dla młodzieży, która 31. maja przyjmie sakrament bierzmowania odbędzie się w piątek 26. maja oraz w poniedziałek 29. maja po nabożeństwie majowym.
 9. Przypominamy, że 25. maja na Mszy św. o godz.17.30 ks. Piotr i jego koledzy z roku, będą dziękować Panu Bogu za 10. lat życia w kapłaństwie. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego dziękczynienia i modlitwy w intencji jubilatów.
 10. W piątek we wspomnienie św. Filipa Nereusza przypada Dzień Matki. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Mam, prosząc dla Nich o Boże błog., moc obfitych łask Bożych i opiekę Matki Bożej, a w intencji wszystkich zmarłych o dar nieba.
 11. „Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie” organizuje weekendowe rekolekcje dedykowane parom w powtórnym związku, które chciałyby wzrastać w dialogu małżeńskim i dialogu z Panem Bogiem. Weekend odbędzie się w dniach 02-04 czerwca w Centrum Edukacyjno Formacyjnym w Gnieźnie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl .”
 12. W kinie w Budzyniu we wtorek o godz.19.00, a w środę o 19.15 wyświetlany będzie film ,,Niebo nie może czekać’’. Jest to film o zmarłym na białaczkę w 2006 roku nastolatku – Carlo Acutisie, który w 2020 r. został wyniesiony na ołtarze. Koszt biletu to 14 zł.
 13. 11 czerwca w niedzielę, organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę komiczną „Falstaf” Giuseppe Verdiego. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.45. Koszt 50 złotych. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym i w zakrystii.
 14. Na koniec naszej modlitwy pomódlmy się do naszej Matki i Patronki naszej parafii w intencji pokoju, chorych, starszych, dzieci, które przystąpiły i przystąpią do I komunii świętej, młodzieży przygotowującej sie do przyjęcia sakramentu bierzmowania i naszych Mam – „Pod Twoją obronę (…)”
 15. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Eugenia Promińska i Marian Szymkowiak. Polećmy Ich i wszystkich zmarłych z naszej parafii rodzin a szczególnie zmarłe nasze Mamy Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…).
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.