X Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostrę Nullę ze Wspólnoty Sióstr Uczennic krzyża z Przybiernowa. Dziękujemy Siostrze za świadectwo cudownego uzdrowienia przez wstawiennictwo błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  Po Mszy św. w kruchcie Siostra będzie sprzedawała książki.
 2. Dziękujemy za składkę sprzed tygodnia. Zebraliśmy 6 893 złote i 88 groszy.
 3. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Parafian i Gości, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców dzieci z naszej scholi i LSO, za przygotowanie ołtarzy; Panom za niesienie baldachimu; Paniom i Panom z Żywego Różańca za niesienie feretronów i pocztów sztandarowych; Paniom i Panom z jednego i drugiego chóru; dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom za zachętę i przygotowanie; Panu Organiście; Panu Kościelnemu; Pani Grażynie Mucha i wszystkim osobom za przygotowanie i oddanie czci Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie oraz za wspólną modlitwę.
 4. W tym tygodniu, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe (poza czwartkiem i piątkiem). Dzisiaj nabożeństwo o godz. 9.30 wraz z procesją a w przyszłą niedzielę o 15.30.
 5. We wtorek przypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. W związku z tym zapraszamy o godz. 20.00 na różaniec i procesję z figura Matki Bożej.
 6. W środę po południu biuro parafialne czynne będzie po procesji wokół kościoła.
 7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. w naszym kościele o godz. 18.00 wraz z księżmi z parafii św. Floriana. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy, przy ulicy ks. kan. Jana Ksyckiego i Wiosny Ludów.
  W związku z tym, prosimy mieszkańców wiosek o przygotowanie ołtarzy:
  Ołtarz 1 – mieszkańcy Strzelec i Strzelęcina
  Ołtarz 2 – mieszkańcy Pietronek, Adolfowa, Rudek, Mirowa i Słomek
  Ołtarz 3 – mieszkańcy Rataj
  Ołtarz 4 – mieszkańcy Milcza i Studzieńca
  Prosimy wszystkich Parafian o udział we Mszy św. i procesji.
  Po procesji odbędzie się poświęcenie wianków o obdarowanie dziewczynek sypiących kwiaty, słodkościami.
 8. W piątek w Uroczystość NSPJ Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 8.00. Wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, odprawimy w kościele św. Floriana. Po Mszy św. wyruszy procesja do ołtarza, przy Szpitalu Powiatowym w Chodzieży.
  Tego dnia z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Ks. Łukasz odwiedzi Chorych i Starszych z posługą sakramentalną w sobotę 17 czerwca.
 10. Za tydzień, w niedzielę, dzieci ze scholi oraz ministranci i lektorzy, będą przed kościołem zbierać pieniądze na wakacyjny wyjazd. Wszystkim juz dziś bardzo dziękujemy.
 11. Przypominamy i przepraszamy zainteresowanych rodziców dzieci, które pójdą za rok do I komunii św., za błąd w ogłoszeniach. Za rok będą dwa terminy I komunii św.: 5 maja będzie grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, 12 maja grupa dzieci z „Dobrej Szkoły” z Rataj, ze Szkoły Podstawowej ze Strzelec i Oleśnicy.
 12. W zakrystii można odbierać zdjęcia z tegorocznego bierzmowania.
 13. Na koniec naszej modlitwy pomódlmy się do naszej Matki i Patronki naszej parafii w intencji pokoju, chorych, solenizantów i nas tutaj zgromadzonych – „Pod Twoją obronę (…)”
 14. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Małgorzata Ratajczak i Leszek Przybylski. Polećmy te osoby i wszystkich zmarłych z naszej parafii, Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…).
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.