XII Niedziela zwykła

  1. Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Dlatego idźmy za Jezusem, który nam teraz błogosławi, bo tylko z Nim możemy dotrzeć do domu Ojca.
  2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Uroczystości Ciała i Krwi Pana Jezusa, w oktawie Bożego Ciała i w Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem przedstawicieli poszczególnych wiosek i naszego miasta za przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy Panom, którzy nieśli baldachim; Panom, którzy asystowali kapłanowi; Paniom i Panom z Żywego Różańca za niesienie sztandarów i feretronów; dziewczynkom za sypanie kwiatów i Pani Grażynie za okazaną pomoc w prowadzeniu dziewczynek; LSO za przygotowanie liturgii; Panu Organiście za ubogacenie uroczystości od strony wokalnej i instrumentalnej; Pani Beacie i Chórowi Kameralnemu Exaudi za śpiewy w czasie procesji Bożego Ciała; Panu Kościelnemu za przygotowanie i porządek. Za wielkie serce i okazaną pomoc niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi a Matka Boża otacza opieką.
  3. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego, który w tym roku był inny niż zazwyczaj, ze względu na epidemię.  Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież do sakramentu pokuty o godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 17.30. W ten sposób pragniemy podziękować Panu Bogu za wszystko, co wydarzyło się w minionym roku szkolnym i poprosić o błogosławieństwo i dobre przeżycie wakacji
  4. Również w piątek pragniemy zorganizować o godz.19.00 czuwanie modlitewne, które będzie duchowym rozpoczęciem okresu wakacyjnego-urlopowego. Spotkanie poprowadzi młodzież naszej parafii. Zaproszenie kierujemy dla wszystkich parafian, a w szczególności  kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, dla których będzie również krótkie spotkanie organizacyjne.
  5. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy do Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych, starszych, dzieci, które przyjmą pierwszą komunię św. i nas tutaj obecnych – „Pod Twoją obronę”.
    W minionym tygodniu odeszły do Pana Śp. Krystyna Kabat i Stanisława Konwińska. Polećmy Je Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”      
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.