XIII Niedziela zwykła

1. Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest, tutaj na ziemi, jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno. Niech w naszych codziennych wyborach umacnia nas błogosławieństwo Boże.
  1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym, zapraszamy w piątek o godz. 16.00 do sakramentu pokuty.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30 i na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie to szczególna okazja, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze i naszej parafii grzechy.
  1. Tego samego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00, będzie wystawienie Najświętszego  Sakramentui adoracja do godz. 15.00. O 14.30 wysłuchamy kolejnego fragmentu Dzienniczka Siostry Faustyny, odmówimy koronkę i litanię do Miłosierdzia Bożego a na koniec przyjmiemy błogosławieństwo.
  1. W miesiącach wakacyjnych nie będzie  odwiedzin z posługą sakramentalną Chorych i Starszych. Kto chciałyby skorzystać z posługi, prosimy o kontakt.
  1. Od przyszłej niedzieli obowiązuje w naszej parafii wakacyjny porządek  Mszy świętej. W kościele parafialnym Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Msze św. na filiach, przenosimy na sobotę: Strzelce o godz. 17.00, Pietronki i Milcz o godz. 19.15
  2. We wtorek, na Mszy św. o godz. 17.30, pożegnamy długoletniego Kapelana szpitala, w naszym mieście, Księdza Pawła Buckiego. Serdecznie zapraszamy.
  1. Od 1 lipca przez dwa tygodnie będzie w naszej parafii ksiądz Krzysztof Januchowski, kapłan naszej parafii. Kto chciałby w tym czasie zamówić intencje, zapraszamy.
  1. Za tydzień, składka z każdej Mszy św. będzie przeznaczona na remonty i prace upiększające naszą świątynię i jej obejście jak również plebanię, przy której zostaną wymienione płytki na schodach od strony ul. ks. kan. Jan Ksyckiego. Jeśli chodzi o schody boczne do naszej świątyni nie ma na razie żadnej odpowiedzi ze strony wykonawcy.
  1. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy do Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, szczególnie księdza Piotra, który  jutrobędzie miał imieniny, tych którzy będą mieli urodziny, chorych, starszych, dzieci i młodzieży, aby dobrze przeżyli czas wakacji i nas tutaj obecnych – „Pod Twoją obronę”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.