XIII Niedziela zwykła

 1. Przypominamy, że na mocy dekretu Księdza Prymasa, od 20 czerwca jest zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w kościele. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. do kościoła, aby na nowo budować więzi, po czasie izolacji, spowodowanej epidemią. Niech Jezus Chrystus sprawi, abyśmy budowali naszą wspólnotę i byli rzeczywiście dla siebie braćmi i siostrami.
 2. Nabożeństwo czerwcowe będzie dzisiaj o godz. 15.30 a w tygodniu, od poniedziałku do środy, po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30.
 3. We wtorek obchodzimy w Kościele Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia przypadają imieniny księdza Piotra.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym, zapraszamy w piątek o godz. 16.00 do sakramentu pokuty. Co 20 minut będzie komunia święta.
 5. W I sobotę miesiąca zapraszamy o 7.30 na modlitwę różańcową i na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie to szczególna okazja, aby po raz kolejny wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi, za nasze i naszej parafii grzechy.
 6. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O 14.30 wysłuchamy kolejnego fragmentu „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy koronkę i litanię do Miłosierdzia Bożego a na koniec przyjmiemy błogosławieństwo.
 7. W miesiącach wakacyjnych nie będzie odwiedzin z posługą sakramentalną Chorych i Starszych. Kto chciałby jednak skorzystać z posługi, prosimy o kontakt.
 8. Od przyszłej niedzieli obowiązuje w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy świętej. W kościele parafialnym Msze św. w niedzielę będą o godz. 8.00, 9.30,11.00 i 19.00. Msze św. na filiach będą w sobotę o godz. 17.00 w Strzelcach i o 19.15 w Pietronkach i Milczu.
 9. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30, zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na koncert pieśni religijnych w wykonaniu Nauczycieli Szkoły Muzycznej PRO-ARTE, działającej w podziemiach naszego kościoła. Natomiast w drugiej części koncertu usłyszymy najbardziej znane utwory jazzowe w wykonaniu zaprzyjaźnionych Muzyków z Chodzieży i okolic.
 10. Przypominamy, że pierwszą komunię św. w przyszłym roku planujemy w pierwszą, drugą i trzecią niedzielę maja. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że pierwszy termin jest podstawowy, natomiast drugi i trzeci jest brany pod uwagę tylko przy założeniu, że zgłoszonych dzieci będzie więcej niż 20 osób.
 11. Spotkanie dla pielgrzymów, którzy wybierają się na wycieczko-pielgrzymkę na Podlasie w terminie od 4 do 9 lipca, będzie dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele.
 12. Od 28 czerwca, przez dwa tygodnie, będzie w parafii Ksiądz Krzysztof Januchowski, kapłan pochodzący z naszej parafii. Kto chciałby w tym czasie zamówić intencje, zapraszamy.
 13. Na zakończenie pomódlmy się przez  wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, dzieci  i młodzieży, którzy rozpoczynają wakacje,       wszystkich wypoczywających i ciężko pracujących – „Pod Twoja obronę…”.   
 14. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Józef Rycerz. Polećmy Go i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”.  
 15. Kończy się ofiara, nasze niedzielne sakramentalne spotkanie z Chry­stusem, ale Chrystusa możemy spotkać w ludziach potrzebujących po­mocy i możemy Mu służyć — służąc innym, biorąc krzyż swych obo­wiązków i cierpień. Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w czy­nieniu dobra, abyśmy nie utracili swej nagrody i życia w zjednoczeniu ze zmartwychwstałym naszym Panem.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.