XIII Niedziela zwykła

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w procesji. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem mieszkańców poszczególnych wiosek, za przygotowanie ołtarzy, Panom za niesienie baldachimu, Paniom i Panom z Żywego Różańca za niesienie feretronów i pocztów sztandarowych, Paniom i Panom z jednego i drugiego chóru, LSO, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom za zachętę i przygotowanie, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Pani Grażynie Mucha i wszystkim za przygotowanie i oddanie czci Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie oraz wspólną modlitwę.
 2. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.30 a w tygodniu, od poniedziałku do czwartku, po Mszy św. o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Tego dnia zapraszamy do sakramentu pokuty o godz. 16.00.
 4. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 odmówimy różaniec. Po modlitwie będzie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, za nasze grzechy i całego świata. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O 15.30 zapoznamy się z kolejnym fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i przyjmiemy błogosławieństwo.
 5. W okresie wakacyjnym, w sobotę, nie będziemy odwiedzać Chorych i Starszych z posługą sakramentalną. Jeśli Ktoś jednak będzie pragnął skorzystać z posługi wystarczy zadzwonić.
 6. Na stoliku, pod chórem są przygotowane zaproszenia na misje parafialne, które rozpoczną się 6 lipca i na Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej z 10 na 11 lipca. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że obraz Matki Bożej będzie przewożony 9 lipca z Zacharzyna, przez Strzelce, Rataje, ulicą Chodzieską i przez Chodzież, ulicą Zwycięstwa. Natomiast 10 lipca obraz Matki Bożej będzie przewożony z Ujścia do naszego kościoła, przez Milcz, Studzieniec i Chodzież, ulicą Ofiar Gór Morzewskich. Po nawiedzeniu w naszej parafii obraz zostanie przewieziony ulicą ks. Ksyckiego i Wiosny Ludów do parafii św. Floriana. W związku z tym prosimy o udział w misjach parafialnych, które poprowadzi ks. Marcin Modrzyński wraz z przedstawicielami Fundacji TOTA TUA, o jak najlepsze przygotowanie do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskie i udekorowanie trasy przejazdu i całej naszej parafii.
 7. Od przyszłej niedzieli do końca wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Natomiast popołudniu Msza św. będzie o godz. 19.00.
 8. Dzieci ze scholi i LSO dziękują wszystkim Ofiarodawcom za złożone ofiary, na wyjazd wakacyjny.
 9. Za tydzień, składka z każdej Mszy św. będzie przeznaczona na rachunki za prace dekarskie, konserwację opłotowania terenu wokół plebanii i kościoła oraz upiększenie naszego kościoła i obejścia na Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 10. Na koniec pomódlmy się do naszej Matki i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uchodźców, o pokój, o dobre i owocne przygotowanie do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz dobry wypoczynek dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji – „Pod Twoją obronę (…).
 11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Mateusza Potasińskiego. Polećmy Go i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…)”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.