XIV Niedziela zwykła

 1. Bardzo dziękujemy za składkę sprzed tygodnia, która będzie przeznaczona na oczyszczenie cegieł, malowanie kościoła i ławek. Zebraliśmy 6 855 złotych i 90 groszy.
  Wszystkim Ofiarodawcom, którzy zasponsorowali poszczególne elementy witraża pod tabernakulum, składamy serdecznie Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek, 3 lipca, parafia podejmowała na poczęstunek pielgrzymów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, którzy na rowerach pielgrzymują na Jasną Górę.
  Grupa liczyła 150 osób. W Chodzieży odpoczywali około 1,5 godziny, aby dalej udać się na pielgrzymkowy szlak.
  W związku z tym kierujemy serdeczne podziękowania do sponsorów za ofiarowane warzywa, domowe wypieki oraz tym wszystkim osobom, które przygotowały poczęstunek. 
 3. Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne serdecznie zaprasza na Narodowy Dzień Pamięci Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbędzie się przy kamieniu wołyńskim na cmentarzu parafialnym w Chodzieży 11 lipca o godz. 18.00.
 4. 13 lipca, w czwartek, przypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.
  W związku z tym zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej w znaku fatimskim na różaniec i Mszę św.  o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła z figura Matki Bożej.
 5. Przypominamy, że za miesiąc wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Do pielgrzymowania na Jasną Górę zapraszamy z GRUPĄ POMARAŃCZOWĄ z Regionu Wągrowieckiego. Pielgrzymka podobnie jak w ubiegłych latach wyjdzie 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. Zapisy do 25 lipca wyłącznie przez formularz elektroniczny (https://ppag.pl/zapisy/). Podstawowy koszt uczestnictwa wraz z wyżywieniem 230 zł (+ koszty noclegu na Jasnej Górze i autobusu powrotnego). Szczegółowych informacji na temat tegorocznych rekolekcji w drodze udziela przewodnik grupy – ks. Marcin Przybylski (697584097). Spotkanie organizacyjne dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy w niedzielę 16 lipca o godz. 19.00 w kościele bł. Michała Kozala w Wągrowcu.
 6. Na koniec naszej modlitwy pomódlmy się do naszej Matki i Patronki naszej parafii w intencji pokoju, chorych, solenizantów, dzieci i młodzieży przebywających na wakacjach i nas tutaj zgromadzonych – „Pod Twoją obronę (…)”
 7. W ostatnim tygodniu odeszli  do Pana Śp. Mariusz Schmidt i Wojciech Kwiatkowski. Polećmy Ich i wszystkich zmarłych z naszej parafii, Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…).   
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.