XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Mając na uwadze dzisiejszą Ewangelię, prośmy Jezusa Chrystusa, aby szedł z nami i pomógł nam. Gdy Mu zawierzymy i mocno zaufamy nie zatoniemy. Wpatrujmy się w Niego, trzymajmy mocno Jego dłoń, z której spływa błogosławieństwo i pokój.
 2. W ostatnią niedzielę była zbierana składka remontowa. Zebraliśmy 5 284 pln.. Wszystkim Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.
 3. We wtorek, 11 sierpnia, PZC będzie wydawał produkty żywnościowe dla tych osób, które nie odebrały darów w lipcu. Wydawanie darów dla mieszkańców gminy będzie od godz. 10.00 do godz. 11.30, dla mieszkańców miasta od godz. 11.30 do 15.00.
 4. W czwartek przypada wspomnienie rocznica kolejnego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Wspólną modlitwę rozpoczniemy różańcem o godz. 17.00. Następnie będzie Msza św. z kazaniem tematycznym i procesja wokół kościoła. Prosimy Panów o niesienie figury Matki Bożej.
 5. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W czasie każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół, zbóż i kwiatów. Tego dnia, PZC będzie rozprowadzał tradycyjne bukiety z kwiatów, ziół i zboża.
 6. Pragniemy poinformować, że 16 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.30, kolejna grupa dzieci przystąpi do I komunii św.. Przygotowanie dla dzieci będzie w czwartek, po Mszy św. i procesji o godz. 17.30, natomiast sakrament pokuty będzie w piątek o godz. 16.00.                 
 7. Przypominamy, że w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie, tradycyjnie przygotowywane jest widowisko plenerowe pt. Orzeł i Krzyż – Wielkie Zwycięstwa. W związku z tym pragniemy zaprosić na wyjazd autokarem w piątek, 28. sierpnia. Odjazd spod kościoła o godz. 18.30. Koszt: bilet + przejazd 60 pln.. Zapraszamy.
 8. Uprzejmie informujemy, że w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu trwa obecnie nabór na nowy rok szkolny 2020/2021.
  Kolegium jako jedyne w Polsce kształci na wydziale zaocznym bezpłatnie, w zawodzie pracownik socjalny. Program przedmiotowy i dydaktyczny opiera się na humanistycznym spojrzeniu na człowieka. Po ukończeniu Kolegium praca gwarantowana.  
 9. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, pracujących i wypoczywających, nasze wszystkie sprawy i troski zawierzmy teraz naszej Matce – ” Pod Twoją obronę… .”
 10. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Andrzej Szefer, Jego i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek … .
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.