XV Niedziela zwykła

 1. Bardzo dziękujemy za składkę remontowo-budowlaną. Zebraliśmy 5 467.
 2. We wtorek przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. Tego dnia zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.00, na Mszę św. z kazaniem tematycznym i na procesję wokół kościoła.
 3. W piątek, 16 lipca, po Mszy św. o godz. 18.30 w auli domu parafialnego u Floriana odbędzie się spotkanie wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty duszpasterskie i wszystkich zainteresowanych. Spotkanie ma zachęcić do modlitwy za Chodzież i wszystkich jej mieszkańców. Serdecznie zapraszamy.
 4. Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne ma zaszczyt zaprosić na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej. Uroczystość odbędzie się dzisiaj, przy kamieniu wołyńskim na cmentarzu parafialnym w Chodzieży o godz. 12.30.       
 5.  Narodowe Centrum Krwi zwraca się z gorącą prośbą o dzielenie się bezcennym darem – krwią – której nie można kupić ani wyprodukować. Dostrzeżenie i zrozumienie istoty bezinteresownego podzielenia się własną krwią z drugim człowiekiem, a także wrażliwość na potrzeby innych osób, ma wymierny wpływ na ratowanie pacjentów, dla których krew jest niezastąpionym lekiem. Narodowe Centrum Krwi zachęca wszystkich, którzy mogą,  do wstępowania w szeregi Krwiodawców.
 6. Wojewoda Wielkopolski i Burmistrz naszego miasta zachęcają wszystkich mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19. Oprócz niekwestionowanej korzyści dla zdrowia, życia swojego i innych osoby zaszczepione mają swój wkład w rozwój gminy i naszej społeczności, a szczepienie przeciwko COVID-19 to najlepszy teraz sposób na zakończenie pandemii.  Tylko odporność pozwoli nam na powrót do normalności.
  Pragniemy też poinformować, że Burmistrz Miasta Chodzież zorganizował bezpłatny transport do punktu szczepień przeznaczony dla osób które: posiadają aktualne orzeczenie o      niepełnosprawności w stopniu znacznym i mają trudności z dostępem do punktu szczepień. Kto chciałby z tej pomocy skorzystać podajemy numer telefonu: 697 988 021
 7. Na zakończenie pomódlmy się przez  wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, wszystkich wypoczywających i pracujących – „Pod Twoja obronę…”.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli  do Pana Śp. Zofia Żalejko i Roman Trzciołek. Polećmy Ich i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek…”.
 9. Słowo Boże ma moc, by nas przemieniać. Wychodzimy z tej Mszy świętej posileni słowem, ale dopiero nasze życie ma ukazać, jaką jesteśmy glebą. Niech w słuchaniu i realizowaniu na co      dzień Bożego słowa wspiera nas szczególne błogosławieństwo naszego Stworzyciela.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.