XVI Niedziela zwykła

 1. Chrystus nas kocha i nawet gdy gdzieś się zagubimy, gdy odrzucimy Jego miłość, to On wychodzi, aby nas odszukać i przyprowadzić z powrotem. Pozwólmy się Bogu odnaleźć w codzienności, wybierajmy zawsze wartości nieprzemijające, które są wieczne. Niech w naszych codziennych wyborach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.
 2. Kuria Metropolitalna w Gnieźnie zobowiązuje wszystkie parafie, aby przypominały o zakładaniu maseczek w kościele.
 3. Przypominamy rodzicom dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii św., aby odebrały z zakrystii pamiątki komunijne.
 4. W poniedziałek od godz. 10.00 do 15.00 będą wydawane dary przez PZC dla miasta Chodzież, według porządku podanego przez MOPS.
 5. W sobotę przypada tradycyjne wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców i związane z nim błogosławieństwo pojazdów, które będzie po Mszy św. w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę, po każdej Mszy św. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są w ramach MIVA na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 6. W Parku Dzieje w Murowanej Goślinie, tak jak co roku, przygotowana jest kolejna wersja wielkiego widowiska plenerowego pt. „Orzeł i Krzyż – Wielkie Zwycięstwa”. W tym roku mocno zaakcentowane będą trzy narodowe zwycięstwa: bitwa pod Grunwaldem, odsiecz wiedeńska oraz cud nad Wisłą. W związku z tym pragniemy zaprosić na wycieczkę autokarową w piątek, 28 sierpnia. Wyjazd spod kościoła o godz. 18.30. Koszt: bilet plus przejazd 60 pln.. Zapraszamy.
 7. 25 lipca o godz. 15.00, na boisku w Nadolniku (parafia Raczyn), odbędzie się Piknik Charytatywny: „Dla Hani Joop”. Dochód zebrany podczas pikniku zostanie przekazany na leczenie chorej Hani. Szczegóły i informacje znajdziemy na stronie: www.siepomaga.pl/dla-hani
 8. A teraz pomódlmy się do Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, tych którzy będą mieli urodziny, chorych, starszych, wszystkich wypoczywających i pracujących, pomódlmy się też o urodzaje – „Pod Twoją obronę”.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Halina Zając i Grzegorz Dziedzic.
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.