XVI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 2. Dzisiaj też, po Mszach św., odbędzie się błogosławieństwo pojazdów w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, które przypada w najbliższy wtorek. Ofiary zbierane przy tej okazji będą w ramach MIVA przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 3. Zachęcamy do osobistej modlitwy o urodzaje.
 4. Jeszcze raz przypominamy, że do 25 lipca można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, do Grupy Pomarańczowej z Regionu Wągrowieckiego. Parafianie i sympatycy Grupy Pomarańczowej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, niech przyniosą je w kopertach do zakrystii lub biura parafialnego. Dobrowolne ofiary, składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom. Koperty do intencji wyłożone są pod chórem.
  Ci pielgrzymi, którzy wyruszają z naszej parafii, będą mieli Apel Jasnogórski połączony z błogosławieństwem pielgrzymów w naszym kościele w czwartek o godz. 21.00. Zapraszamy.
 5. 29 lipca w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.30. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a o 17.00 modlitwa różańcowa, po której będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  Plan adoracji będzie wywieszony w gablocie parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 6. Przypominamy i zapraszamy na wyjazd do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na inaugurację 61. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. W programie „Credo” Krzysztofa Pendereckiego oraz „Te Deum” Antoniego Dworzaka. Koszt 100 zł. Zapisy w biurze parafialnym do końca lipca. Wyjazd 15.09. o godz. 15.30 sprzed Kościoła.
 7. Za rok w terminie od 30 czerwca do 8 lipca planujemy wycieczko-pielgrzymkę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny. Koszt ok. 3 000 złotych. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego.
 8. Na koniec naszej modlitwy pomódlmy się do naszej Matki i Patronki naszej parafii w intencji pokoju, chorych, solenizantów, dzieci i młodzieży przebywających na wakacjach, wszystkich zmotoryzowanych, pielgrzymów, dobrych obfitych plonów  i nas tutaj zgromadzonych – „Pod Twoją obronę (…)”
 9. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Stanisław Nowak. Polećmy Go, jak również wszystkich  zmarłych z naszej parafii, Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…).   
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.