XVII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców. W związku z tym, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą w ramach MIVA na zakup środków transportu dla misjonarzy. Tego dnia, Panie z PZC będą w kruchcie sprzedawały różnego rodzaju breloczki, emblematy i magnesiki ze św. Krzysztofem.
 2. W środę Jerycho modlitwy zaprasza, po Mszy św. i nowennie do MBNP, na spotkanie modlitewne do naszej kaplicy. Natomiast po wspólnej modlitwie odbędzie się spotkanie wspólnot duszpasterskich i osób zainteresowanych w salce parafialnej.
 3. W czwartek, 29 lipca, we wspomnienie św. Marty, będzie w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i będzie trwała do godz. 17.30. O godz. 17.15 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i przyjmiemy błogosławieństwo. Czuwanie poprowadzą członkowie Żywego Różańca i Caritas. Plan czuwania w gablocie.
 4. Przewodniczący KEP wystosował apel w sprawie Dnia Solidarności z poszkodowanymi w czasie powodzi w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
  „Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska”.
  Ze względu na zbiórkę środków finansowych dla misjonarzy pragniemy  przeznaczyć część składki na rzecz poszkodowanych.
 5. Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie zaprasza osoby dorosłe, które pragną pogłębić swoją wiedzę religijną i wiarę do skorzystania z zajęć w ramach Studium. Wykłady prowadzone będą w jedną sobotę w miesiącu i będą poruszały różne zagadnienia z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, społecznej nauki Kościoła i wielu innych dyscyplin.
  Będzie  to dogodna okazja, aby bliżej poznać prawdy naszej wiary, spotkać się ze specjalistami z różnych dziedzin i wspólnie szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
  Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie rozpocznie zajęcia 18 września br.
 6. Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne zaprasza na heppenig patriotyczny z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 1 sierpnia o godz.16.30, na rynku w Chodzieży.
 7. W terminie od 12 do 16 września organizujemy wycieczko-pielgrzymkę w Góry Świętokrzyskie o ile nie przeszkodzi nam epidemia. Koszt 900 złotych. Zapisy przyjmujemy wraz z wpłatą w zakrystii i w biurze parafialnym.
 8. A teraz pomódlmy się przez  wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, wszystkich wypoczywających i pracujących, zwłaszcza rolników – „Pod Twoja obronę”.
 9. Niech Boże Słowo i przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa pokrzepi nasze serca i umysły w budowaniu prawdziwej wspólnoty z naszymi braćmi i siostrami, a Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy niech nas w tym umacnia.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.