XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno. Niech w naszych codziennych wyborach umacnia nas błogosławieństwo Boże.
  2. Przed tygodniem, po każdej Mszy św., błogosławiliśmy pojazdy i tych, którzy się nimi posługują. Przy tej okazji zbieraliśmy 2 170 pln. na zakup środków transportu dla misjonarzy. Wszystkim Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.
  3. Słowa wdzięczności kierujemy też pod adresem tych wszystkich, którzy w ostatnią środę wzięli udział w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do członków Żywego Różańca i Caritas, którzy przygotowali rozważania i prowadzili modlitwę.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym w piątek od godz. 16.00 będzie okazja, aby skorzystać z sakramentu pokuty. Przypominamy, że co 20 minut będzie komunia św..
  5. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św. pragniemy poinformować, że kolejny termin będzie 16. sierpnia na Mszy św. o godz. 12.30. W związku z tym prosimy, aby zgłaszać dzieci katechetom.
  6. W Parku Dzieje w Murowanej Goślinie, tradycyjnie przygotowywane jest widowisko plenerowe pt. Orzeł i Krzyż – Wielkie Zwycięstwa. W tym roku zaakcentowane będą trzy narodowe zwycięstwa: bitwa pod Grunwaldem, odsiecz wiedeńska oraz Cud nad Wisłą. W związku z tym pragniemy zaprosić na wyjazd autokarem w piątek, 28.   sierpnia. Odjazd spod kościoła o godz. 18.30. Koszt: bilet + przejazd 60 pln.. Zapraszamy.
  7. Uprzejmie informujemy, że w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu trwa obecnie nabór na nowy rok szkolny 2020/2021. Kolegium jako jedyne w Polsce kształci na wydziale zaocznym bezpłatnie, w zawodzie pracownik socjalny. Program przedmiotowy i dydaktyczny opiera się na humanistycznym spojrzeniu na człowieka. Po ukończeniu Kolegium praca gwarantowana.
  8. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, pracujących i wypoczywających, nasze wszystkie sprawy i troski zawierzmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę
  9. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana śp. Krystyna Smaruj i Donata Muszyńska, Te         i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.