XVIII Niedziela zwykła

1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za złożone przed tygodniem ofiary, które zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy i pomoc tym wszystkim, którzy tak wiele stracili w czasie powodzi i nawałnic. Dla misjonarzy zebraliśmy 1 840 złotych a dla poszkodowanych przeznaczyliśmy ze składki 1 650 złotych.
  2. Słowa wdzięczności kierujemy także pod adresem tych wszystkich, którzy znaleźli czas, w ostatni czwartek, na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Niech Pan Bóg Wam szczodrze błogosławi.
  3. W minionym tygodniu podjęliśmy pracy remontowe związane z ociepleniem muru od strony placu PZM-tu i część elementów drewnianych z zewnątrz naszego kościoła.
  4. W poniedziałek tj. 2 sierpnia można skorzystać dla siebie lub dla zmarłego jeden raz z odpustu zupełnego Porcjunkuli, pod normalnymi warunkami, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca świętego i za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym w czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
    W I piątek zapraszamy do sakramentu pokuty o godz. 16.00. Dla wszystkich co 20 minut będzie komunia święta.
    W I sobotę miesiąca. Tego dnia zapraszamy o godz. 7.30 na modlitwę różańcową i na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O godz. 14.30 zapoznamy się z kolejnym fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy koronkę, litanię do Miłosierdzia Bożego i otrzymamy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Księdza Grzegorza Pawlaczyka – wędrownego misjonarza z terenów Rumunii i Mołdawii. Po Mszy św. będzie można też wesprzeć  ewangelizację  tych krajów ofiarą materialną.
  7. Przypominamy, że Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie zaprasza osoby dorosłe, które pragną pogłębić swoją wiedzę religijną i wiarę do skorzystania z zajęć w ramach Studium. Zajęcia rozpoczną się 18 września br.
  8. Ze względu na targi w Kielcach jesteśmy zmuszeni do zmiany terminu wycieczko-pielgrzymki w Góry Świętokrzyskie. W związku z tym wycieczko-pielgrzymka byłaby w terminie od 22 do 26 sierpnia. Koszt 950 złotych ze względu na mniejszą ilość osób. Zapisy przyjmujemy wraz z wpłatą w zakrystii i w biurze parafialnym.
  9. A teraz pomódlmy się przez  wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, uzależnionych od alkoholu, wszystkich wypoczywających i pracujących  – „Pod Twoja obronę”.
  10. W tym tygodniu odeszli do Pana Śp. Franciszek Owczarzak i Władysław Anders. Polećmy Ich i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”
  11. Denerwujemy się często, gdy ktoś zwraca nam uwagę za niewłaściwe postępowanie. Tymczasem braterskie upomnienie jest jednym z podstawowych sposobów życia wspólnoty Kościoła, jest przejawem chrześcijańskiej miłości. Na drogę wsłuchiwania się w głos Pana, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.