XVIII Niedziela zwykła

  1. Bardzo dziękujemy za ofiary pieniężne, które były zbierane w ostatnią niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Zebrane ofiary będą przeznaczone w ramach MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy 2 430 złotych.
  2. Słowa wdzięczności kierujemy też pod adresem tych wszystkich, którzy wzięli udział w całodziennej adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo dziękujemy poszczególnym Różom Żywego Różańca i PZC za prowadzenie adoracji.
  3. We wtorek, można skorzystać dla siebie lub dla zmarłego jeden raz z odpustu zupełnego Porcjunkuli, pod normalnymi warunkami: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i za pobożne nawiedzenia kościoła parafialnego.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym w piątek o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy do sakramentu pokuty. Przypominamy, że co 20 minut będzie udzielana komunia święta.
  5. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 odmówimy różaniec. Po modlitwie różańcowej będzie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O 15.30 zapoznamy się z kolejnym fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, odmówimy koronkę i litanię do Miłosierdzia Bożego i przyjmiemy błogosławieństwo.
  6. Przypominamy, że 2 sierpnia w naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Skrzatusz-Jasna Góra W związku z tym prosimy wszystkich Parafian, o przygotowanie poczęstunku i przyjęcie na nocleg. Kto chciałby przyjąć pielgrzymów prosimy, o zgłoszenie w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  7. Za tydzień, składka z każdej Mszy św. będzie przeznaczona na rachunki i przyszłe prace remontowe.
  8. W zakrystii można zakupić książkę jubileuszową z okazji 100 rocznicy parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie. Cena 70 złotych.
  9. Nowy tydzień, który dziś rozpoczynamy, młodzież, dzieci, przebywających na wakacjach, rolników, wszystkich pracujących, osoby starsze i chore, pielgrzymów, osoby uzależnione od alkoholu, wszystkie te sprawy, które nosimy w naszych sercach powierzmy teraz naszej Matce, – „Pod Twoja obronę”.
  10. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego Śp. Grzegorza Pawlaka i naszych zmarłych – ,,Wieczny odpoczynek…”
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.