XX Niedziela zwykła

  1. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz mieszkańców Słowenii, którzy pod wodą stracili swój dobytek i będą musieli wszystko odbudować. Dokładne rozliczenie podamy za tydzień.
  2. Jeszcze raz dziękujemy Paniom z PZC, które przygotowały i rozprowadziły z okazji Wniebowzięcia NMP tradycyjne bukiety z ziół, kwiatów i zbóż.
  3. Przypominamy, że w Uroczystość Wniebowzięcia NMP został wystawiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który od Millenium Chrztu Polski pielgrzymował w naszych rodzinach. Dzięki dobroci i zdolności naszego Parafianina skrzynia w której znajduje obraz i rama obrazu zostały odnowione. W związku z tym pragniemy od Uroczystości Matki Bożej Jasnogórskiej, która przypada 26 sierpnia, aby rodziny z naszej parafii ten obraz zabrały do swoich domów i przed tym obrazem się gromadziły na wspólnej modlitwie.
    Rodziny, które pragną włączyć się w peregrynację tego obrazu prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  4. 1 i 2 października organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, Świnic Warckich i Głogowca. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie w zakrystii i w biurze parafialnym. Zgłoszenia przyjmujemy do końca sierpnia.
  5. Przypominamy, że w dniach 23 i 24 sierpnia Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne wspólnie z Urzędem Miasta Chodzież i Biurem „Niepodległa” – państwową instytucją kultury, zapraszają na widowisko „Iskry Niepodległej”. Jest to widowisko o wybitnych Polakach i Polkach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne dostępne będą bezpłatnie. W Chodzieży zatrzyma się na Rynku. Seanse będą odbywać się w godzinach od 10.00 do 18.00.
  6. Kto chciałby z dorosłych odbyć przygotowanie do bierzmowania może zgłosić się na spotkanie w parafii św. Wojciecha w Wągrowcu (salka św. Jana Pawła II pod kościołem). Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 15 października o godz. 16:00.
  7. Na koniec naszej modlitwy pomódlmy się do naszej Matki i Patronki naszej parafii w intencji pokoju, chorych, solenizantów, dzieci i młodzieży przebywających na  wakacjach, pielgrzymów, trzeźwości, dobrych obfitych plonów  i nas tutaj zgromadzonych – „Pod Twoją obronę (…)”
  8. W tym tygodniu odeszli do Pana Śp. Henryk Nowaczyk i Marian Różagórski. Polećmy Ich i wszystkich zmarłych z naszych rodzin i  parafii Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…).  
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.