XXIII Niedziela zwykła

 1. Przypominamy, że dzisiaj, zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.
 2. W środę, w święto Narodzenia NMP, rozpoczynamy całodobowe czuwanie modlitewne w intencji miasta i dekanatu. Uroczyste rozpoczęcie czuwania nastąpi w kościele p.w. św. Floriana w czasie Mszy św. o godz. 18.30.
  W naszym kościele, wystawienie Najświętszego Sakramentu i  czuwanie rozpocznie się 8 września, po Mszy św. o godz. 8.00 i będzie trwało do 15 września do godz. 17.30. W związku z tym prosimy wszystkich Parafian i Gości, aby w niedzielę zajmować miejsce tylko w kościele, kaplica bowiem będzie przeznaczona na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. 
  Osoby, które chciałyby podjąć adorację Najświętszego Sakramentu, prosimy o wpisanie się na listę, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.
 3. Przygotowaniem do tego wydarzenia są konferencje wygłoszone na Mszach św. przez księdza Marcina Modrzyńskiego duszpasterza ds. ruchów, organizacji i stowarzyszeń katolickich archidiecezji gnieźnieńskiej, któremu dziękujemy za przybycie i skierowane do nas Słowo.
  Po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla ruchów, organizacji i stowarzyszeń, które działają w Chodzieży i w parafiach naszego dekanatu. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian a przede wszystkich tych, którzy działają w różnych wspólnotach.
 4. W święto Narodzenia NMP w czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziarna siewnego.
 5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów i plecaków naszym najmłodszym Parafianom, którzy w tym roku rozpoczynają naukę.
  Dla dzieci jest  już przygotowane „Ziarno”.
 6. Młodzież, która miała przystąpić do bierzmowania w maju ubiegłego roku, zapraszamy na spotkanie w czwartek do kościoła po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów oraz chłopców, którzy chcieliby dołączyć do ich grona zapraszamy w sobotę na godz. 10.00.
 8. Przypominamy, że w sobotę, 18 września, zaplanowana jest pielgrzymka autokarowa do Gniezna na Mszę św. dziękczynną z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które chciałyby wziąć udział prosimy, aby po Mszy św. zgłosiły się w zakrystii a w tygodniu w biurze parafialnym. Koszt przejazdu i posiłku opłaca parafia.
 9. A teraz pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów  w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, dzieci i młodzieży, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny, rolników i nas tutaj obecnych – „Pod Twoja obronę”.
 10. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana Śp. Jolanta Odor. Polećmy Ją i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek (…).
 11. Boże błogosławieństwo jest dla nas drogowskazem na drodze do domu Ojca. Niech ono wyznacza kierunek i bieg zbawienia w codziennym naszym zabieganym życiu.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.