XXIV Niedziela zwykła

 1. Przed tygodniem była zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Zebraliśmy 2 882 złotych i 52 grosze. Wszystkim Ofiarodawcom i Parafialnemu Zespołowi Caritas bardzo dziękujemy.
 2. Naszą wdzięczność kierujemy też pod adresem tych wszystkich, którzy złożyli, w ostatnią niedzielę, ofiarę pieniężną na potrzeby naszej parafii. Zebraliśmy 6 318 złotych i 90 groszy.
 3. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów i plecaków naszym najmłodszym Parafianom, którzy w tym roku rozpoczynają naukę.
  Dla dzieci jest  już przygotowane „Ziarno”.
 4. W poniedziałek przypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na różaniec o godz. 17.00 i na Mszę św. o godz. 17.30 z kazaniem tematycznym. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła.
 5. W środę, we wspomnienie NMP – Matki Bolesnej, przed Mszą św. o godz. 17.30 będzie  zakończenie adoracji w intencji miasta i dekanatu. Po adoracji, zapraszamy wszystkich którzy włączyli się w czuwanie modlitewne i dla których  zbawienie człowieka i budowanie wzajemnych więzi  jest potrzebą serca.
  Po Mszy św. zapraszamy do salki na agapę, czyli spotkanie przy stole.
 6. W środę, 15 września, biuro parafialne w godzinach wieczornych będzie nieczynne.
 7. Pielgrzymka autokarowa do Gniezna na Mszę św. dziękczynną z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie 18 września. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.45.
 8. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy 26 września na Mszę św. o godz. 11.00 i na spotkanie, w czasie którego omówimy przygotowanie dzieci do I komunii świętej.
 9. W sobotę, 2 października, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt 50 pln. z przewodnikiem i ubezpieczeniem. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.45. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.
 10. Osoby dorosłe (od 21 roku życia), które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, informujemy, że przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu rozpocznie się w niedzielę 19 września o godz. 16.00 w sali św. Jana Pawła II przy kościele św. Wojciecha w Wągrowcu. Spotkania dla kandydatów odbywać się będą przez sześć niedziel (do 24 października włącznie).
 11. Serdecznie zapraszamy małżeństwa i pary niesakramentalne, które nie mają przeszkód w zawarciu związku sakramentalnego na weekend podstawowy od 1 do 3 października w Centrum Edukacji i Formacji, przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie.
  Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www. spotkaniamalzenskie.pl
 12. A teraz pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, dzieci i młodzieży, rolników i nas tutaj obecnych – „Pod Twoja obronę”.
 13. W ostatnim tygodniu zmarł Śp. Andrzej Majewski. Polećmy śp. Andrzeja i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek (…).
 14. Boże błogosławieństwo jest dla nas drogowskazem na drodze do domu Ojca. Niech ono wyznacza kierunek i bieg zbawienia w codziennym naszym zabieganym życiu.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.