XXIX Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Hasłem tego tygodnia są słowa : „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.
 2. Przed tygodniem przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem ” Nie lękajcie się”. W związku z tym wydarzeniem, po każdej Mszy św. były zbierane ofiary do puszek, na stypendia dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin. Zebraliśmy 2 767 zł. i 3 grosze. Wszystkim ofiarodawcom oraz Paniom i Panom z PZC składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Naszą wdzięczność kierujemy też pod adresem Rodziców, którzy zaangażowali się i bardzo pomogli w przygotowaniu uroczystości związanej z przyjęciem sakramentu bierzmowania przez naszą młodzież.
 4. Nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30.
  Nabożeństwo dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i w piątek. o godz. 17.00.
 5. W czwartek, 21 października, planujemy Dzień Skupienia w Skrzatuszu dla Żywego Różańca i Parafialnego Zespołu Caritas. Wyjazd będzie o godz. 9.00. Koszt z przejazdem, ubezpieczeniem i wyżywieniem 40 złotych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 6. W tym roku chór parafialny „Camerata” obchodzi 25 rocznicę swojego istnienia. W związku z tym, 28 października chór organizuje pielgrzymkę autokarową dla członków chóru i wszystkich zainteresowanych do Trzemeszna, Mogilna i Strzelna. Koszt z przejazdem, ubezpieczeniem, przewodnikiem i wyżywieniem 100 złotych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 7. We wtorek, 19 października, w Zespole Szkół w Ratajach w godzinach od 9.00 do 14.00, odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do wzięcia udziału w tej akcji.
 8. Spotkanie grupy modlitewnej w sobotę 23 października o 19.30 w salce pod kościołem.
 9. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii braci ze Wspólnoty Cenacolo, którzy w czasie każdej Mszy św. opowiedzą nam o swoim życiu i doświadczeniu obecności Boga. Po Mszy św. przed kościołem będzie można uzyskać szczegółowe informacje o Wspólnocie, złożyć ofiary i nabyć pamiątki wykonane własnoręcznie przez członków Wspólnoty.
 10. Na stoliku pod chórem i w kaplicy są wyłożone kartki na których można wypisać swoich zmarłych. Za zmarłych będzie modlić w każdą niedzielę, począwszy od 7 listopada.
 11. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych organizowana jest Gra Miejska pt. ” Święci są wśród nas”. Wydarzenie to wpisuje się obchody tzw. Nocy Świętych.
  Więcej informacji jest podanych na plakacie. Kto chciałby wziąć udział i coś więcej się dowiedzieć,  prosimy o zgłoszenie w  zakrystii lub biurze parafialnym do 20 października.
 12. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów  w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, stypendystów, nauczycieli, wychowawców, misjonarzy i tych wśród których pracują – „Pod Twoja obronę”.
 13. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Mieczysław Grzesiak. Polećmy Go i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…)”.
 14. Jeśli poznaliśmy Boga w osobie Jezusa Chrystusa, to mamy obowiązek o Nim mówić i służyć światu wartościami chrześcijańskiej wiary, by nieść mu nadzieję jaką sami mamy od Boga. Pobłogosławieni przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Chrystusa. 
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.