XXVI Niedziela zwykła

 1. We wtorek rozpocznie się miesiąc październik – czas ten jest w szczególny sposób poświęcony Matce Boskiej Różańcowej, a także modlitwie zwanej Różańcem. Jest to modlitwa, która swe początki ma prawdopodobnie już w średniowieczu i poprzez rozważanie poszczególnych tajemnic za pośrednictwem Matki Bożej kierowana jest do samego Pana Jezusa.
  Jan Paweł II wielokrotnie mówił o wzmacniającej sile różańca, który towarzyszył mu od lat najmłodszych:
  „Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby… Do tej modlitwy różańcowej zachęcam was i zapraszam. Odmawiajcie różaniec! „
  „Ufam, że ta tradycja odmawiania różańca w mojej Ojczyźnie będzie dalej podtrzymywana i rozwijana. Tego życzę z całego serca duszpasterzom i rodakom
  w mojej Ojczyźnie”.
 1. W tym tygodniu Nabożeństwo różańcowe będzie dla wszystkich, po Mszy św. o godz. 17.30, poza I piątkiem miesiąca. Tego bowiem dnia nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.00.
  Natomiast nabożeństwo dla dzieci będzie tylko w środę o godz. 17.00. W czasie  nabożeństwa, dzieci które były już  u I komunii św. będą mogły przyjąć komunię świętą. Po nabożeństwie będą rozdawane plansze z tajemnicami różańca świętego i ze świętymi.

  W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 11.15, poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym sie do I komunii świętej i tym wszystkim, którzy będą sobie życzyć.

 1. W I piątek miesiąca, od godz. 16.00 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Co 20 minut będzie komunia św..
  Tego dnia, po Mszy św. zapraszamy wszystkich na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Po czuwaniu spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 1. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 będzie modlitwa różańcowa. Natomiast po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 15.00. O godz. 14.30, zapoznamy się z fragmentem „Dzienniczka” św. Faustyny, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wszyscy uczestnicy otrzymają błogosławieństwo. Po adoracji odbędzie się spotkanie „Żywego różańca.”.
 2. Tego dnia o godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną.
 3. Już dzisiaj zapraszamy LSO i scholę dziecięcą wraz z rodzicami na spotkanie przy ognisku w Milczu. Podstawiony autokar o godz. 9.30 zabierze wszystkich chętnych z Pietronek, Strzelec i spod kościoła.
 4. Zapraszamy pary do udziału w weekendzie dla małżeństw w dniach od 25 do 27 października, organizowanym w ośrodku rekolekcyjnym w Rościnnie. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje znajdują się na plakacie, wywieszonym w gablocie.
 5. Parafian, którzy zgłosili się na pielgrzymkę dekanalną na Jasną Górę, pragnę poinformować, że zbiórka będzie w niedzielę na przystanku, przed naszym kościołem o godz. 5.50.  
 6. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i remont schodów bocznych do kościoła. Składka do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin.
 7. Prosimy zapoznawać się z intencjami mszalnymi na nowy tydzień. Prosimy też zgłaszać ewentualne błędy.
 8. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, chorych i tych, którzy pracują na misjach – „Pod Twoją obronę…”.
 9. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Janusz Chojan. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.