XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W czwartek rozpocznie się miesiąc październik – czas ten jest w szczególny sposób poświęcony Matce  Bożej Różańcowej, a także modlitwie  zwanej różańcem. Jest to modlitwa, która swe początki ma  prawdopodobnie już w średniowieczu i poprzez rozważanie  poszczególnych tajemnic za wstawiennictwem NMP kierowana jest do samego Pana Jezusa. Nabożeństwo różańcowe będzie dla wszystkich po  Mszy św. o godz. 17.30, poza I piątkiem miesiąca, tego bowiem dnia nabożeństwo będzie o godz. 17.00.
  Nabożeństwo dla dzieci począwszy od 5 października będzie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Po nabożeństwie będą rozdawane książeczki i różne wizerunki Matki Bożej.
  W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00, poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I komunii św.  i tym wszystkim, którzy  będą sobie tego życzyć.
 2. W poniedziałek, po Mszy św. o godz. 17.30, zapraszamy na plebanię Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.
 3. Natomiast we wtorek, po Mszy św. o godz. 17.30, zapraszamy na plebanię Zelatorki Stowarzyszenia Żywego Różańca.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym zapraszamy w piątek od godz. 16.00 do sakramentu pokuty. Przypominamy, że co 20 minut będzie udzielana komunia św.. Po Mszy wieczornej odbędzie się pierwszopiątkowe nabożeństwo.
 5. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie to szczególna okazja, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze i naszej parafii grzechy.
  Tego samego dnia, po Mszy św. o godz. 8.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. O godz. 14.30 wysłuchamy kolejnego fragmentu „Dzienniczka” siostry Faustyny, odmówimy koronkę i litanię do miłosierdzia Bożego. Na koniec przyjmiemy Boże błogosławieństwo.
 6. Odwiedziny Chorych i Starszych tylko na telefon.
 7. W niedzielę, 4 października po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I komunii świętej.
 8. Stowarzyszenie Żywego Różańca zapraszamy do udziału w Dniu Skupienia, który odbędzie się 10 października w klasztorze u Ojców Paulinów w Wągrowcu. Osoby, które chciałyby wziąć udział prosimy o zgłoszenie w biurze parafialnym, zakrystii lub u zelalatorek. Zgłoszenia przyjmujemy do soboty tj. 3 października. Koszt 15 pln..
 9. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na remonty i na ogrzewanie.
 10. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów i nas tutaj obecnych polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę… .
 11. W ostatnim tygodniu odeszły do Pana Śp. Zofia Wichniarz i Weronika Karetko. Polećmy Je Bożemu miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek (…) .

Wasi kapłani

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.