XXVII Niedziela zwykła

 1. W przyszłą niedzielę przypada XIX Dzień Papieski, ale ze względu na przyjazd Sióstr z Ukrainy, będziemy go przeżywali dzisiaj; pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Słowa te stanowią nawiązanie do tytułu książki św. Jana Pawła II z 2004 r.. W związku z tym składka do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin będzie dzisiaj, po każdej Mszy św.
 2. W tym tygodniu Nabożeństwo różańcowe będzie dla wszystkich, po Mszy św. o godz. 17.30, poza sobotą i niedzielą. W sobotę będzie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15.30.
  Natomiast nabożeństwo dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 17.00.
  W czasie nabożeństwa, dzieci które były już u I komunii św. będą mogły przyjąć komunię świętą. Po nabożeństwie będą rozdawane obrazki z tajemnicami różańca świętego i ze świętymi.
  Dzisiaj, w czasie Mszy św. o godz. 11.15, poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej i tym wszystkim, którzy będą sobie tego życzyć.
  W następną niedzielę, tj. 13 października nabożeństwo fatimskie o godz. 15.15.
 3. W czwartek, tj. 10 października o godz. 17.00, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, który udzieli Ksiądz Biskup Bogdan Wojtuś. W związku tym bardzo proszę, aby nasza modlitwa, zwłaszcza różańcowa, była w intencji młodzieży, aby dobrze wykorzystali dary Ducha Świętego.
 4. Serdecznie zapraszamy LSO i Scholę dziecięco-młodzieżową wraz z rodzicami na spotkanie przy ognisku w Milczu. Spotkanie będzie nie 12 tylko 19 października, ze względu na wybory.
  Autokar o godz. 9.30 zabierze wszystkich chętnych z Pietronek, Strzelec i spod kościoła.
 5. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, tj. 13 października o godz. 16.00 na spotkanie z Moniką i Marcinem Gomułków, którzy prowadzą kanał na YouTube, „Początek Wieczności”. Spotkanie w domu parafialnym przy ulicy Kościelnej 8.
 6. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i remont schodów bocznych do kościoła.
 7. Tak, jak wcześniej podaliśmy w ogłoszeniach, za tydzień w sobotę i w niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii Siostry Maryi w Duchu Świętym z Ukrainy. W czasie każdej Mszy św. opowiedzą o swojej pracy, natomiast po każdej Mszy św. będą kwestować na rzecz swojego zgromadzenia i tych dzieł, które prowadzą.
 8. 17 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę śladami ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymkę rozpoczniemy modlitwą różańcową od Kościoła Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, gdzie ks. Jerzy odprawił ostatnią Mszę św. i ostatnie nabożeństwo różańcowe. Następnie pojedziemy przez Górsko, gdzie został uprowadzony i do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Torunia. Koszt z przejazdem i obiadem 50 pln.
 9. Prosimy zapoznawać się z intencjami mszalnymi na nowy tydzień. Prosimy też zgłaszać ewentualne błędy.
 10. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, chorych i naszej młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania – „Pod Twoją obronę…”.
  W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Maciej Starosta i Jacek Lenkcis. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.