XXVII Niedziela zwykła

 1. Przed tygodniem było liczenie uczestników Mszy św. w kościele i w kaplicach naszej parafii. We Mszy św. w kościele parafialnym uczestniczyło 1469 osób (844 kobiety i 625 mężczyzn), na filiach było 114 osób (86 kobiet i 28 mężczyzn). Komunię świętą w kościele przyjęło 726 osób (424 kobiety i 302 mężczyzn), na filiach 56 osób (44 kobiety i 12 mężczyzn). W sumie we Mszy w kościele i w kaplicach uczestniczyło 1583 osoby a u komunii świętej było 782 osoby.
  Wszystkim Parafianom i Gościom bardzo dziękujemy za udział we Mszy św. i za budowanie więzi. W sposób szczególny bardzo dziękujemy PZC, za liczenie uczestników poszczególnych Mszy św.
 2. Słowa wdzięczności kierujemy też pod adresem tych wszystkich, którzy przygotowali przed tygodniem koncert maryjny i tym wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia.
 3. W ostatni piątek rozpoczęliśmy miesiąc październik. Czas ten poświęcony jest Matce Bożej, przez wstawiennictwo której modlimy się na różańcu. Jest to modlitwa, która swe początki ma prawdopodobnie już w średniowieczu i poprzez rozważanie poszczególnych tajemnic związanych z życiem Maryi i Jezusa zanosimy ją do Pana Boga.
  Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie różańców dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej.
  Nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30.
  Nabożeństwo dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i w piątek. o godz. 17.00. Przypominamy, że w tym roku dzieci będą miały za zadanie wykleić medalion z wizerunkiem Świętej Rodziny.
 4. W czwartek, po wieczornej Mszy św., odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która 15 października na Mszy św. o godz. 17.30 otrzyma sakrament bierzmowania.
 5. Spotkanie ministrantów i lektorów oraz kandydatów odbędzie się w sobotę o 10.30.
 6. Jakiś czas temu w naszej parafii zawiązała się wspólnota, która wielbi Boga. Osoby, które chciałyby się dołączyć zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się w kościele w najbliższą sobotę o godz.19.00.
 7. W przyszłą niedzielę przypada kolejny XXI Dzień Papieski pod hasłem ” Nie lękajcie się”. W związku z tym wydarzeniem, po każdej Mszy św., będą zbierane ofiary do puszek, na stypendia dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin.
 8. A teraz pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, dzieci i młodzieży – „Pod Twoja obronę”.
 9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech Jego moc sprawia w nas cud wiary dojrzałej, byśmy na jej fundamencie oparci, mogli świadczyć o Bogu dziełami miłości.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.