XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przypada XXI  Dzień Papieski pod hasłem ” Nie lękajcie się”. W związku z tym wydarzeniem, po każdej Mszy św., będą zbierane ofiary do puszek, na stypendia dla dzieci i młodzieży z mniej zamożnych rodzin.
 2. Bardzo dziękujemy Parafianom i Gościom za złożone, przed tygodniem, ofiary pieniężne, które przeznaczymy na opłaty, remonty i upiększanie terenu przy kościele i plebanii. Zebraliśmy 6 041 złotych i 62 grosze.
 3. W środę przypada rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym, zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 17.30 z kazaniem tematycznym i na nabożeństwo różańcowe z procesją wokół kościoła.
  Tego dnia biuro parafialne będzie czynne od godz. 19.00.
 4. W piątek, 15 października w czasie Mszy św. o godz. 17.30, młodzież z naszej parafii, przez posługę Księdza Prymasa, przyjmie sakrament bierzmowania. Mając na uwadze to ważne dla naszej wspólnoty wydarzenie, bardzo prosimy wszystkich Parafian o szczególną modlitwę w intencji młodzieży.
 5. Nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30.
  Nabożeństwo dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i w piątek. o godz. 17.00.
 6. W sobotę, 16 października, jest zaplanowany wyjazd ministrantów, lektorów i scholi do pierwszej stolicy Polski – Gniezna. W planie będzie zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego z wystawą poświęconą bł. kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Katedry Gnieźnieńskiej z podziemiami, Seminarium Duchownego, po którym będzie oprowadzał Diakon Adam Wawrzyniak i Muzeum Początków Państwa Polskiego.
 7. W czwartek, 21 października, planujemy Dzień Skupienia w Skrzatuszu dla Żywego Różańca i Parafialnego Zespołu Caritas. Wyjazd będzie o godz. 9.00. Koszt z przejazdem, ubezpieczeniem i wyżywieniem 40 złotych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 8. W tym roku chór parafialny „Camerata” obchodzi 25 rocznicę swojego istnienia. W związku z tym, 28 października chór organizuje pielgrzymkę autokarową dla członków chóru i wszystkich zainteresowanych do Trzemeszna, Mogilna i Strzelna. Koszt z przejazdem, ubezpieczeniem, przewodnikiem i wyżywieniem 100 złotych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 9. We wtorek 19.10.21 w Zespole Szkół w Ratajach w godzinach od 9 do 14 odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do wzięcia udziału w akcji.
 10. Na stoliku pod chórem i w kaplicy są wyłożone kartki na których można wypisać swoich zmarłych. Za zmarłych będzie modlić w każdą niedzielę, począwszy od 7 listopada.
 11. Spotkania dla osób, które piątek przyjmą sakrament bierzmowania odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę po wieczornym różańcu.
 12. Dnia 15 października przypada Dzień Dziecka utraconego. Tego dnia, dzięki zaangażowaniu wielu rodzin i anonimowego ofiarodawcy zostanie postawiony pomnik dla dzieci, które straciły swoje życie w wyniku poronienia, choroby lub wypadku i nie mają swojego grobu.
  Dzięki anonimowemu ofiarodawcy udało się przyspieszyć realizację projektu i zebrać większą część sumy, która umożliwia postawienie pomnika. Pomnik jednak nie został jeszcze całkowicie rozliczony, jeżeli ktoś miałby pragnienie serca wesprzeć to dzieło serdecznie zapraszamy do  kontaktu. Mirosława Trojanowska, tel.kom.: 604 858 469
 13. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych organizowana jest Gra Miejska pt. ” Święci są wśród nas”. Wydarzenie to wpisuje się obchody tzw. Nocy Świętych.
  Więcej informacji jest podanych na plakacie. Kto chciałby wziąć udział prosimy o zgłoszenie w  zakrystii do 20 października.
 14. A teraz pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów  w intencji chorych, solenizantów, dobrodziejów, stypendystów, dzieci i młodzieży – „Pod Twoja obronę”.
 15. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Jędrzej Kroczyński. Polećmy Go i wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Wieczny odpoczynek”
 16. Wychodząc z tej uczty nie zapominajmy, że ona jest zapowiedzią zbawienia. Wszystko możemy w tym, który nas umacnia. A tym, który nas umacnia jest Jezus Chrystus. Byśmy nie byli jak ci zaproszeni z ewangelicznej przypowieści, którzy wzgardzili zaproszeniem, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.