XXX Niedziela zwykła

 1. Nie zapominajmy nigdy o pokornej modlitwie, bo ona przenika obłoki. Nie zapominajmy nigdy o tym, że Bóg jest z nami i nam błogosławi, byśmy wypełnili swe powołanie jako misjonarze w
  swoich własnych domach.
 2. Przypominamy, że w tych ostatnich dniach października Nabożeństwo różańcowe będzie dla wszystkich, po Mszy św. o godz. 17.30, w sobotę o godz. 17.30 a w niedzielą o godz. 15.30.
  Nabożeństwo dla dzieci będzie w poniedziałek i w środę o godz. 17.00.
 3. 31 października o godz. 19.30, zapraszamy wszystkich Parafian na „Noc Świętych” w parafii św. Floriana, która rozpocznie się nieszporami którym przewodniczyć będzie ks. Andrzej Finc – egzorcysta z Piły. Szczegóły są podane na plakacie w gablocie.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte będą o godz. 8.00, 9,30, 11.00 na filiach i o 14.00 na cmentarzu św. Floriana.
 5. Drugiego listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00, po której odbędzie modlitewne czuwanie w intencji zmarłych. Natomiast 9 listopada zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na „Bal Świętych”. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada , każdego dnia, można zyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego. Warunek jaki musimy spełnić, to stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za konkretnego zmarłego.
  W zakrystii i w biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe i roczne. Wymienianki roczne wraz z modlitwą zaczniemy czytać od pierwszej niedzieli adwentu.
  Wymienianki, to nie tylko wyraz naszej pamięci o zmarłych, ale też naszej miłości i szczerego zatroskania o ich zbawienie. Wychowujmy do tej szczególnej modlitwy Kościoła za zmarłych, nasze dzieci i naszych wnuków, bo może za jakiś czas nie będzie nikogo, kto by chciał się modlić za nas.
 6. Chór Parafialny „Camerata”, organizuje pielgrzymkę do Gniezna. W plamie będzie zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego, Katedry i Muzeum Początków Państwa Polskiego. Dla wszystkich,
  którzy chcieliby wziąć udział w pielgrzymce jest też zaplanowany obiad w restauracji „Pietrak”. Koszt dla osób, które nie należą do chóru 60 pln.. Wyjazd będzie 21 listopada o godz. 7.30, spod kościoła.
  Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym. Przy tej okazji, zapraszamy osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana Boga w naszej parafii, na próbę chóru w każdą środę o godz. 18.30.
 7. Parafialny Zespół Caritas, który działa przy naszej parafii, uprzejmie prosi, osoby pragnące korzystać z pomocy żywnościowej, aby zgłosiły się po skierowanie do MOPSU lub GOPSU. Uzyskane skierowanie zakwalifikuje osoby do otrzymania darów. O terminie wydawania darów poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych.
 8. Składka za tydzień będzie przeznaczona na schody boczne do kościoła, na płytki na schody na plebanię i na ogrzewanie. Na schody do kościoła wpłaciliśmy już 13 000 pln.
 9. Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną, będą w sobotę – 9 listopada.
 10. Prosimy zapoznawać się z intencjami mszalnymi na nowy tydzień. Prosimy też zgłaszać ewentualne błędy.
 11. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, chorych i nas tutaj obecnych – „Pod Twoją obronę…”.
  W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Śp. Jerzy Grzymski. Polećmy naszego zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.