XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.  Na koniec Tygodnia Misyjnego przyjmijmy duchowe zobowiązanie, aby w naszej codziennej modlitwie nie zabrakło modlitwy za misjonarzy, których potrzebują nasi bracia i siostry w różnych zakątkach świata.
 2. Przed tygodniem wielu z nas złożyło ofiary do skarbonki na pomnik poświęcony dzieciom, które straciły życie. Pomnik i miejsce spoczynku tych dzieci będzie na cmentarzu św. Floriana. Zebraliśmy 719 pln.. . Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W ostatnim tygodniu miesiąca października nabożeństwo różańcowe będzie dla wszystkich po Mszy św. o godz. 17.30, w sobotę o 17.30  a w niedzielę o 15.30. Natomiast nabożeństwo dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
 4. Bierzmowanie, ze względu na epidemię, zostało przełożone na kwiecień lub maj, przyszłego roku.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele i na filiach będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz.16.00. Ze względu na epidemię nie będzie Mszy św. i  procesji na cmentarzu św. Floriana i na filiach.
 1. 2 listopada przypada Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Mając na uwadze decyzje Papieża Franciszka pragniemy poinformować, że w tym roku, ze względu na epidemię, od 1 do 30  listopada, każdego dnia, można uzyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego. Warunek jaki musimy spełnić to stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła lub  cmentarza i modlitwa za osobę zmarłą.
 2. W biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe i roczne. Blankiety są wyłożone na stoliku, pod chórem. Wymienianki roczne rozpoczniemy czytać od pierwszej niedzieli adwentu.
  Pamiętajmy, że wymienianki to nie tylko piękna i bogata tradycja Kościoła, ale również modlitwa całej wspólnoty za naszych zmarłych. Wierzymy, że nasi zmarli na tę modlitwę czekają.
 3. Od 24. października w naszej świątyni na Mszy św. może uczestniczyć 159 osób.
 4. Naszych chorych i cierpiących parafian, jubilatów, solenizantów, dobrodziejów, misjonarzy i nas tutaj obecnych polećmy teraz naszej Matce – Pod Twoją obronę… .
 5. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Bp Bogdan Wojtuś, Danuta Koster-Tamilin i Stefan Dygułła. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu – ” Wieczny odpoczynek…”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.