XXX Niedziela zwykła

 1. Na stypendia w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2 820 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w ,,balu świętych”. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy, ale też do przypomnienia sobie kim są poszczególni święci oraz jak wyglądało ich życie.
 3. Przed tygodniem było liczenie uczestników Mszy świętej w kościele i na filiach. Na przeszło 7 tysięcy osób należących do parafii było 1580 osób, a u komunii świętej 694.
  W roku 2019 roku było nas przeszło 3000. Z pewnością te liczby dają podstawę do pewnych przemyśleń i zachęcają nas kapłanów ale też wszystkich, którzy tę parafię tworzą, aby jeszcze bardziej z Bożą pomocą budowali naszą wspólnotę na skale, którą jest Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel. I aby wszyscy mogli zakosztować Jego łaski i doświadczyć pełni zbawienia.
  Zapewniamy też Was kochani , że my kapłani za Was wszystkich codziennie sie modlimy i zawsze Wam dobrze życzymy.
 4. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.30 oraz w poniedziałek dla dzieci o 17.00 i dla wszystkich po wieczornej mszy św.
 5. We wtorek, czyli w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, serdecznie zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 17.00, które nas duchowo przygotują do modlitwy o dar świętości dla nas, którzy jeszcze pielgrzymujemy. Następnie o 17.30 rozpoczniemy Eucharystię, a po niej wzywając wstawiennictwa wszystkich świętych odśpiewamy uroczyście litanię.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte będą o godz. 8.00 i 9.30 w naszym kościele, o 11.00 na filiach i o 14.00 na cmentarzu z procesją.
 7. W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. tego dnia będą o godz. 8.00 z procesją do grobu naszych proboszczów, którzy są pochowani przy naszym kościele, popołudniu o 16.00 i o 17.30. Po Mszy św. o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych poleconych w wymieniankach jednorazowych.
 8. Za zmarłych, poleconych w wymieniankach jednorazowych, będziemy się modlić w czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 17.30 a w przyszłych tygodniu w poniedziałek i we wtorek.
 9. Natomiast za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy się modlić w każdą sobotę i niedzielę, począwszy od I niedzieli adwentu.
 10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 16.00 zapraszamy do sakramentu pokuty. Co 20 minut będzie okazja, aby przyjąć komunię świętą.
  O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, litanię do NSPJ i akt poświęcenia.
 11. W I sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30 a następnie na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie to szczególna okazja, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i wszystkich tych, którzy w nich trwają. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30. Zapraszamy.
 12. Tego dnia od godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną.
 13. 5 listopada, po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii świętej.
 14. Składka za tydzień będzie przeznaczona na wynagrodzenie, rachunki i na ogrzewanie o ile będziemy w stanie za nie zapłacić.
 15. Przypominamy, że dnia 4 lutego 2024 r. organizujemy wyjazd na koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo, który odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Koszt to 160 zł. Przy dużej ilości zainteresowanych osób może się on zmniejszyć. Zapisy po Mszach św. lub w biurze parafialnym.
 16. Na koniec naszej modlitwy pomódlmy się do naszej Matki i Patronki naszej parafii w intencji pokoju, chorych, solenizantów, misji i misjonarzy i nas tutaj obecnych, abyśmy zapragnęli świętości – „Pod Twoją obronę (…)”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana Śp. Franciszek Prukała i Roman Januszczak. Polećmy ich i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu- „Wieczny odpoczynek (…)”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.