XXXI Niedziela zwykła

 1. Niech Boże Słowo, pomoże nam w każdym dniu, tego nowego tygodnia, utracić „coś”, co oddziela nas od Chrystusa, a wybierając dobro potrafili świadczyć bliźnim, że należymy do Jezusa, który jest Jedynym naszym Zbawicielem.
 1. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada , każdego dnia, można zyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego. Warunek jaki musimy spełnić, to stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła lub  cmentarza i modlitwa za konkretnego zmarłego.
  W zakrystii i w biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe i roczne.
  Wymienianki roczne wraz z modlitwą zaczniemy czytać od pierwszej niedzieli adwentu.
  Wymienianki, to nie tylko wyraz naszej pamięci o zmarłych, ale też naszej miłości i szczerego zatroskania o ich zbawienie. Wychowujmy do tej szczególnej modlitwy Kościoła za zmarłych, nasze dzieci i naszych wnuków, bo może za jakiś czas nie będzie nikogo, kto by chciał się modlić za nas.
  Od poniedziałku, po wieczornej Mszy św., będziemy się modlić na różańcu w intencji wszystkich zmarłych poleconych w wymieniankach jednorazowych. 

 1. Chór Parafialny „Camerata”, organizuje pielgrzymkę do Gniezna. W plamie będzie zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego, Katedry i Muzeum Początków Państwa Polskiego. Dla wszystkich,  którzy chcieliby wziąć udział w pielgrzymce jest też zaplanowany obiad w restauracji „Pietrak”. Koszt dla osób, które nie należą do chóru 60 pln.. Wyjazd będzie 21 listopada o godz. 7.30, spod kościoła.
  Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym. Przy tej okazji, zapraszamy osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana Boga w naszej parafii, na próbę chóru w każdą środę o godz. 18.30.

 2. Parafialny Zespół Caritas, który działa przy naszej parafii, uprzejmie prosi, osoby pragnące korzystać z pomocy żywnościowej, aby zgłosiły się po skierowanie do MOPSU lub GOPSU. Uzyskane skierowanie zakwalifikuje osoby do otrzymania darów. O terminie wydawania darów poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych.

 1. Bal Świętych dla wszystkich dzieci i rodziców, którzy chcą uczcić pamięć swoich patronów, odbędzie się w sobotę 09.11. w godz.10.30 – 12.30. Uczestników balu prosimy, aby przebrali się za anioły lub za swoich patronów. Przy okazji można się czegoś o nich dowiedzieć, np. kim byli, gdzie mieszkali, czym się wsławili lub komu patronują. Będzie związany z tym konkurs.

 2. Dziękujemy za składkę, która będzie przeznaczona na schody boczne do kościoła, na płytki na schody na plebanię i na ogrzewanie.

 1. Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną, będą w sobotę – 9 listopada.

 2. W przyszłą niedziele 10 listopada o godz.16 sprawowana będzie Msza św. Hubertowska w intencji myśliwych i leśników ziemi chodzieskiej z okolicznych kół łowieckich i nadleśnictw. Odświętną oprawę muzyczną Eucharystii zapewnią zespoły trębaczy myśliwskich z Nadleśnictwa Sarbia i Podanin . Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 3.    Za tydzień, po każdej Mszy św., będzie zbiórka pieniędzy do puszek na fundusz organizacji Kościół Prześladowany w Sudanie Południowym. 

 1. Prosimy zapoznawać się z intencjami mszalnymi na nowy tydzień. Prosimy też zgłaszać ewentualne błędy.

 1. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, chorych i wszystkich tych, którzy potrzebują naszej modlitwy – „Pod Twoją obronę…”.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.