XXXI Niedziela zwykła

 1. W tych ostatnich dniach października nabożeństwo różańcowe będzie dzisiaj o godz. 15.30 i w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30.
  Nabożeństwo dla dzieci będzie w poniedziałek o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek, czyli w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych serdecznie zapraszamy na czuwanie, które odbędzie o 19.00 w kościele. W czasie czuwania odmówimy I Nieszpory z Uroczystości Wszystkich Świętych, usłyszymy katechezę dotyczącą życia po śmierci, odśpiewamy litanie do Wszystkich Świętych, a na koniec przemówią do nas nasi święci rodacy – św. Jan Paweł II, bł. kard. Stefan Wyszyński oraz bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Serdecznie zapraszamy!
 3. We wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. z uroczystości będzie w poniedziałek o godz. 17.30 i we wtorek o godz. 8.00 i 9.30, na filiach o godz. 11.00, na cmentarzu o godz. 14.00 z procesją.
 4. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. tego dnia będą o 8.00, 16.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych poleconych w wymieniankach jednorazowych.
  Przy tej okazji przypominamy, że od 1 do 8 listopada, każdego dnia, można zyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za konkretnego zmarłego.
  Wymienianki, to nie tylko wyraz naszej pamięci o zmarłych, ale też naszej miłości i szczerego zatroskania o ich zbawienie. Wychowujmy do tej szczególnej modlitwy Kościoła za zmarłych, nasze dzieci i naszych wnuków, bo może za jakiś czas nie będzie nikogo, kto  by chciał się za nas modlić.
 5. Przypominamy też, że na stoliku, pod chórem w kościele i w kaplicy są wyłożone kartki, na których można wypisać swoich zmarłych. Wypisane kartki można przynieść do zakrystii lub do biura parafialnego. Za zmarłych poleconych w  wymieniankach jednorazowych będziemy się modlić od środy do piątku a w następnym tygodniu w poniedziałek i we wtorek, po wieczornej Mszy św., natomiast w wymieniankach rocznych w każdą niedzielę, począwszy od 6 listopada.
 6. 3 listopada w czwartek, po Mszy św. i modlitwie różańcowej odbędzie się na plebanii spotkanie osób, które chciałyby należeć do SWPK Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym w piątek o godz. 16.00 zapraszamy do sakramentu pokuty.
 8. W I sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.30 a następnie na Mszę św. o godz. 8.00. Będzie to szczególna okazja, aby wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy i wszystkich tych, którzy uporczywie w nich trwają. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 14.30. Zapraszamy.
 9. Tego dnia od godz. 9.00 rozpoczną się odwiedziny Chorych i Starszych z posługą sakramentalną.
 10. 7 listopada w przyszły poniedziałek, po Mszy św. i modlitwie różańcowej odbędzie się na plebanii zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.
 11. Przypominamy, że do 31 października od godz. 8.00 do 11.00 i od 14 do 17.00 będzie można jeszcze zapoznać się z wystawą, którą jest poświęcona Biblii – Księgi, która przetrwała wieki.
 12. Składka za tydzień będzie przeznaczona na wynagrodzenie, rachunki i na ogrzewanie o ile będziemy w stanie za nie zapłacić.
 13. Na koniec pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w tych wszystkich sprawach, które nosimy w naszych sercach, za chorych, cierpiących, umierających, przygnębionych i smutnych o pokój na Ukrainie, za misjonarzy i za tych, wśród których o ni pracują – Pod Twoja obronę.
 14. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Śp. Franciszek Łech, Aleksandra Koralewska i Zenon Klaszyński. Tych zmarłych i wszystkich zmarłych polećmy Bożemu  miłosierdziu – Wieczny odpoczynek (…)..     
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.