XXXII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie! Warto wiedzieć, że w Sudanie Południowym 7 mln. ludzi głoduje, 3,5 mln. ludzi nie ma dachu nad głową, a dzieci wcielane są do grup paramilitarnych. W związku z tym, po każdej Mszy św., będzie zbiórka pieniędzy do puszek, która poprzez organizację Kościół Prześladowany, w znacznym stopniu pomoże mieszkańcom tego zakątku świata.
 2. Dziękujemy za składkę sprzed tygodnia. Zebraliśmy 5.610 pln.
 3. Dzisiaj o godz.16 sprawowana będzie Msza św. Hubertowska w intencji myśliwych i leśników ziemi chodzieskiej z okolicznych kół łowieckich i nadleśnictw. Odświętną oprawę muzyczną Eucharystii zapewnią zespoły trębaczy myśliwskich z Nadleśnictwa Sarbia i Podanin. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 4. W poniedziałek, przypada wspomnienie św. Marcina i Święto Odzyskania Niepodległości. W związku z tym jakże ważnym wydarzeniem dla naszej Ojczyzny, pragniemy wszystkich serdecznie zaprosić na Mszę św. o godz. 16.00, w intencji Ojczyzny i naszego Narodu, oraz  na koncert chóru „Camerata”, „Exaudi” oraz uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej. Niech nasza obecność pokaże, jak bardzo zależy nam na dobru naszej Ojczyzny i solidarnej współpracy całego Narodu.
 5. W czwartek, po Mszy św. o godz. 17.30, serdecznie zapraszamy na Krąg Biblijny. Niech nasz udział będzie wielkim pragnieniem serca w odkrywaniu radosnej prawdy o naszym życiu, którą Pan Bóg objawił na kartach Pisma świętego.
 6. Tego samego dnia, po Mszy św., zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie w kaplicy.
 7. W piątek, po Mszy św. o godz., 17.30, zapraszamy na spotkanie młodzież, która pragnie włączyć się w życie naszej wspólnoty parafialnej.
 8. 23 listopada przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym, jest organizowany wyjazd autokarowy na Spotkanie MłodychKarolina 2019″ do Mogilna i Dąbrówki , które odbędzie się pod hasłem: CZYSTE SERCE.
 9. Przypominamy, że Parafialny Zespół Caritas, który działa przy naszej parafii, uprzejmie prosi, osoby pragnące korzystać z pomocy żywnościowej, aby zgłosiły się po skierowanie do MOPSU lub GOPSU. Uzyskane skierowanie zakwalifikuje osoby do otrzymania darów. O terminie wydawania darów poinformujemy  w ogłoszeniach parafialnych.
 10. Prosimy zapoznawać się z intencjami mszalnymi na nowy tydzień. Prosimy też zgłaszać ewentualne błędy.
 11. Na koniec naszego eucharystycznego spotkania, pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszych Patronów w intencji solenizantów, szczególnie Pan Marcina , naszego organisty, chorych i wszystkich tych, którzy potrzebują naszej  modlitwy – „Pod Twoją obronę…”.
Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.