Radość na kilogramy

14 grudnia przeżywaliśmy w Kościele niedzielę radości – gaudete. Radości zarówno wewnętrznej, jak i takiej widocznej, namacalnej, takiej którą można zważyć przysporzyła na pewno akcja „świątecznej paczki”, którą zorganizowaliśmy po raz pierwszy w naszej parafii. Z lekkim niepokojem (ale i spokojem) zaproponowaliśmy parafianom możliwość przygotowania paczki dla konkretnej (anonimowej) rodziny. Wielkie serca ludzi dobrej woli spowodowały, że przygotowanych zostało 120 paczek.

Aby nieco pomóc św. Mikołajowi, w niedzielny wieczór postanowiliśmy ułożyć paczki w kolejności. Radości było co niemiara – paczki „różne, różniste”, wszystkie piękne i cudne, zostały przyniesione do salki na parterze. Trzeba było się trochę namęczyć, ale warto było, bo widok był imponujący: paczki tworzą piękną mozaikę! Dziękujemy!

Teraz przy pomocy koni mechanicznych paczki trafią w tym tygodniu pod właściwe adresy.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.