Małżeństwo

Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa

Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa dzieli się na dwa okresy:

Przygotowanie dalsze – katechezy przedmałżeńskie, które wciąż funkcjonują w obiegu jako tzw. „Kurs Przedmałżeński”. Należy je odbyć przed ślubem. W naszej parafii takie katechezy odbywają się co roku w okresie Wielkiego Postu, o godz. 16.30 w salce pod kościołem, we wszystkie niedziele tego okresu liturgicznego. Na stronie internetowej: narzeczeni.archidiecezja.pl  – można uzyskać informacje nt. innych miejsc katechezy przedmałżeńskiej w naszej archidiecezji. Na tej też stronie można zgłosić swoje uczestnictwo w dowolnym miejscu.

Zachęcamy, aby takie przygotowanie odbyć najlepiej w parze i przed zawarciem małżeństwa. Jest wtedy okazja do wspólnego zmierzenia się z wieloma problemami a może i nastąpić próba uzgodnienia stanowisk.

Przygotowanie bliższe – polega na zgłoszeniu się 3 miesiące przed uzgodnionym ślubem do księdza w parafii , celem spisania protokołu przedmałżeńskiego i uruchomienia całej procedury prowadzącej do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Na pierwsze spotkanie należy przynieść metrykę chrztu św. w wersji poszerzonej, dowód osobisty, zaświadczenie o udziale w Katechezach Przedmałżeńskich oraz ostatnie świadectwo ze szkoły, na którym widnieje ocena z religii. O innych powinnościach poinformuje ksiądz przy pierwszym spotkaniu. W tym okresie kandydaci do małżeństwa uczestniczą również w trzech spotkaniach w Poradnictwie Rodzinnym.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.