Sakrament Chorych

W naszej parafii, chcąc przyjąć Sakrament Chorych można to uczynić na trzy sposoby:

  1. Uczestnicząc co roku we Mszy Św. dla chorych i starszych parafian w dniu 13 maja – w dzień Święta Matki Bożej Fatimskiej – można przyjąć Sakrament Chorych.
  2. Chorzy, którzy są objęci wizytą księdza z Sakramentami Świętymi raz w miesiącu oprócz lipca i sierpnia – raz w roku otrzymują ten sakrament.
  3. W każdym momencie, po wcześniejszym umówieniu się można podejść do zakrystii i poprosić o Sakrament Chorych. Nie jest to Sakrament Umierających ale chorych i ma pomagać w przeżywaniu choroby.

W przypadku, kiedy chory nie może przyjść do kościoła można poprosić, aby kapłan przyjechał do domu i udzielił oprócz spowiedzi i Komunii Św. również tego sakramentu. Jeśli to możliwe prosimy, aby był to termin objazdu chorych w parafii  a jeśli jest to konieczne – prosimy o zgłoszenie wizyty możliwie natychmiastowej.

Bardzo prosimy, aby nie czekać z Sakramentem Chorych do końca, ale aby umożliwić swoim chorym przyjmowanie sakramentów przez cały czas choroby czy przeżywanej starości, kiedy te osoby nie mogą brać udziału w czynnym życiu sakramentalnym kościoła. Jest to zadanie najbliższych członków rodziny ludzi chorych.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.