PIĄTKOWE CZUWANIE I KONCERT – VIDEO CZ. 2

Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu p. Adama Michalskiego, któremu składamy WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ, możemy jeszcze raz przeżyć te piękne chwile…

 

 

 

 

 

Ognisko wspólnoty dzieci

Naszą działalność w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy tradycyjnie w połowie września. Naszym opiekunem duchowym jest Ks. Kamil Jadczak, o rozwój muzyczny dba pani Kasia Bolechowska i pan Łukasz Plewczyński, natomiast o rozwój artystyczno-rozrywkowy panie Lidka Banasińska, Hania Pachowicz i Jola Kardacz.

Nowy rok szkolny przyniósł zmiany wśród uczestników. Część dzieci, które skończyły szkołę podstawową rozpoczęło pracę w scholi młodzieżowej, a nasze szeregi zasiliły „pierwszaki”. Już dawno średnia wiekowa nie była taka niska, ale dajemy sobie radę i jak najlepiej potrafimy, tak chwalimy Pana Boga. Aby lepiej się poznać, w październiku zorganizowaliśmy ognisko. Dzięki gościnności pani wójt Gminy Chodzież, impreza odbyła się przy sali wiejskiej w Milczu. Były pieczone (zwęglone) kiełbaski i ziemniaki, ciepłe bułeczki kawa i herbata. A do tego tańce i śpiew.

Przyrzeczenie w scholi dziecięcej

Z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, sobotnie spotkanie scholi dziecięcej miało bardzo miły i ważny akcent. Podczas próby dzieci na ręce księdza Proboszcza złożyły następujące ślubowanie: „przyrzekam, tu w obecności moich opiekunów i Księdza Proboszcza, że swoim śpiewem będę uwielbiać imię Pana Boga, że nie będzie to tylko śpiew na pokaz, ale płynąca prosto z serca pieśni i modlitwa na chwałę Bożą!”. Kochanym milusińskim i ich opiekunom pozostaje tylko życzyć spełnienia przyrzeczenia i radości z tego co robią na chwałę Pana!

Koncert w Górce Klasztornej

2014-10-19-06819 października 2014 r. chór  „Camerata” przy parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży uczestniczył  w Krajeńskim Festiwalu Chórów w sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej. Przegląd rozpoczął się uroczystą mszą świętą, gdzie wspólnie wszystkie chóry zaśpiewały „Gaude Mater Polonia”. Po mszy świętej nastąpiła prezentacja czternastu chórów min. z Czarnkowa, Rogoźna, Szczecina, Unisławia, Wągrowca i Lipiej Góry.

Zespół „Camerata” zaśpiewał wspólnie z zespołem śpiewaczym „Notecianie” z Lipiej Góry dwie pieśni: „Modlitwa o pokój” oraz „Santa Maria”. Na zakończenie sam chór „Camerata” zaprezentował pieśń „O Maryjo łaski cudzie”.

Po zakończonej prezentacji każdy chór otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

Chór parafialny „Camerata”

Chór powstał w 1996 r. z inicjatywy śp. księdza proboszcza Kazimierza Józefiaka. Jak sam mówił: „Organista jest, nic nie stoi na przeszkodzie, aby chór powstał”. Mawiał również, że oczekuje śpiewu chóru podczas mszy świętych. W tym też celu zakupił organy. Jeszcze tego samego roku na pasterce chór zaśpiewał trzy kolędy. Pierwszym nauczycielem został organista Hubert Witkowski, prezesem Zdzisław Musolf, skarbnikiem Teresa Duda, kronikę prowadziła wówczas Teresa Januchowska. Chór liczył 23 osoby i uświetniał msze święte świąteczne, ślubne, jubileuszowe itp.

W 2001 roku w chórze następuje kryzys. Jednak chórzyści nie tracą nadziei w to, że chór się odnowi i spotykają się przy różnego rodzaju okazjach. Od pierwszego październik 2003 r. zaczynają się regularne próby. Chór liczy 31 osób. Pod kierownictwem Huberta Witkowskiego śpiewamy do czerwca 2005 r. Następnie przez rok uczy nas Jan Kołodziejewski, po czym od września 2006 r. dyrygentem zostaje Jan Margowski. Chór liczy 35 członków. Przez siedem lat śpiewamy na mszach świętych, koncertach w naszej świątyni a także w innych parafiach. Z tej działalności pozostało nam wiele paniątek – dyplomy, puchary, statuetki oraz zdjęcia. Od początku istnienia chóru cała działalność udokumentowana jest w kronice chóru, którą od kwietnia 2000 r. prowadzi Teresa Duda. 6 stycznia 2014 r. opuszcza nas dyrygent Jan Margowski i wraz nim odchodzi część członków chóru. Na szczęście od 21 lutego 2014 r. nowym dyrygentem zostaje Marcin Mendlik. Skład zmniejszył się do 22 osób. W tym składzie uczymy się pilnie, aby uświetniać swoim śpiewem msze święte. By chór brzmiał jeszcze piękniej zapraszamy chętnych parafian by śpiewać wspólnie i chwalić imię naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Próby chóru „Camerata” odbywają się w każdy piątek po mszy świętej o godz. 1830.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.