Zasadzenie gruszy bł. Karoliny

33Tydzień temu podczas święta młodych w Dąbrówce przedstawiciele naszego dekanatu odebrali z rąk diecezjalnego duszpasterza młodzieży ks. Wojciecha Orzechowskiego sadzonki gruszy, które zostały zaszczepione z ponad dwustuletniej gruszy bł. Karoliny w Wał Rudzie, pod którą błogosławiona organizowała swoje katechezy.

W piątkowe południe dokonaliśmy jej uroczystego zasadzenia. Jako miejsce wybraliśmy Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Studzieńcu. Nabożeństwu przewodniczył dziekan naszego dekanatu, ks. kan. Ireneusz Szypura. W uroczystości wzięli udział także: ks. Michał Szalaty – dekanalny duszpasterz młodzieży, ks. Maciej Sławinowski, z-ca dyrektora ośrodka pan Sławomir Koziński, wychowawcy i przede wszystkim młodzież: wychowankowie ośrodka, a także przedstawiciele obu chodzieskich parafii.

W trakcie modlitewnego spotkania zgromadzonym została przybliżona postać bł. Karoliny Kózkówny, a także idea zasadzenia gruszy. Po wspólnej modlitwie wychowankowie ośrodka zaprosili wszystkich na krótkie spotkanie przy stole.

Miejmy nadzieję, że grusza przyniesie spodziewane owoce, a jeszcze bardziej, że świadectwo bł. Karoliny i jej wstawiennictwo w niebie przyniesie owoce w naszym życiu.

Copyright © 2018 Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.